Otomobil

Özmerhan Group Opel’e de imzasını attı


Lefkoşa’da 1150 metrekaresi açık, 3300 metrekaresi kapalı alanda hem showroom hem de servis tesisi olarak 37 çalışanı ile hizmet veren Özmerhan Opel, otomotiv sektöründe henüz çok yeni olmasına rağmen Opel satışları ile farkını ilk ayda ortaya koydu

Tüketici odaklı çalışmaları ile KKTC’de diğer rekabetçi firmalardan ayrı bir yerde durarak öne çıkan Özmerhan Group, Opel bayiliğini de bünyesine kattı.
Lefkoşa’da 1150 metrekaresii açık, 3300 metrekaresi kapalı alanda hem showroom hem de servis tesisi olarak 37 çalışanı ile hizmet veren Özmerhan Opel, otomotiv sektöründe henüz çok yeni olmasına rağmen Opel satışları ile farkını ilk ayda ortaya koydu.

Türkiye basınında da geniş yer buldu
Özmerhan Group’un sektöre girişi KKTC’de olduğu gibi Türkiye basınında da geniş yer buldu.
Türkiye basınında Özmerhan Opel, “Opel KKTC'de artık daha güçlü”, “Opel KKTC’de bayi açtı”, “Opel Kıbrıs’ta Özmerhan ile bölgeye hareket getirecek”, “Opel KKTC’de artık Özmerhan, tecrübesiyle hizmette” başlıklı haberlerle kamuoyuna duyuruldu.

Durmadan çalıştı
Özmerhan Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Opel Direktörü Ömer Arhun, otomotiv sektöründeki 2016’da hedeflerinin yılda 200, ileriki yıllarda ise 500 araç satmak olduğunu söyledi.
Özmerhan Finans ve Yatırım Şirketi’ni 2001 yılında kurduğunu belirten Ömer Arhun, 2004 yılında da Özmerhan Construction’ı kurarak inşaat sektörüne de girdiklerini aktardı.
Arhun, 2011 yılında ise grup bünyesinde gıda sektörüne girdiklerini ifade eden Ömer Arhun, geçtiğimiz yıl da Opel’i Group bünyelerine kattıklarını belirtti.
Arhun, “Opel bayiliği tamamen Özmerhan Otomotiv oldu. Bayiliklerimizi imzaladık” dedi.
Ömer Arhun, Opel’e servis garajı, boya kaportada birçok yenilik getireceklerini söyledi.
Arhun, “Opel yılda 100 satış yapıyor bizim hedefimiz 2016 yılında 200, ileriki yıllarda ise 500 araç satmak. Çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz” diye konuştu.

Yedek parça sıkıntısı yok
Özmerhan Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Opel Direktörü Ömer Arhun, ileriki aylarda Opel’de fiyat ve serviste kampanyalar yapacaklarını aktararak, Opel’de ayrıca yedek parça stoklarını gerektiği ölçüye getirdiklerini söyledi.
Arhun, ayrıca araç sektöründeki vergilere de değinerek Türkiye’de araç alımının Türk Lirası’ndan Dolar’a, Dolar’dan da Euro’ya döndüğünü ve çapraz kurlardan ve kur farklarından Opel’in birçok gideri olduğunu söyleyerek faturaları tamamen Euro’ya geçirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Opel’in elektrikli aracı da piyasaya sunulacak
Ömer Arhun, 2016 yılında Opel’in elektrik ile çalışan (Hyprit) aracını da piyasaya sunmayı hedeflediklerini, bu hususta firmanın kendilerine fiyat vermesinin ardından gerekli araştırmaların yapılacağını söyledi.

Kiralık araç kampanyaları Mart’ta
Opel’de kiralık araçlarla ilgili de firma ile temas halinde olduklarını dile getiren Ömer Arhun, Mart ayında kiralık araç kampanyalarının başlayacağını kaydetti.
Ömer Arhun, ayrıca ülkede birçok bölgede tanıtım stantları kurarak Opel markasını vatandaşa sunacaklarını söyledi.

5 şirket 125 çalışan ile yola devam
2015 yılında Opel’i de bünyesine katan Özmerhan Group, 5 şirket ve 125 çalışan ile yola hızla devam ediyor.
Otomotiv sektöründe oldukça iddialı olan Özmerhan Group’un finans, inşaat ve gıdada da çalışmaları sürüyor.
Özmerhan Group, finans şirketi ile orta ve büyük ölçekli çok sayıda firmaya krediler sağlarken müşterilerine kaliteli hizmetler sunuyor.
İnşaat sektöründeki çalışmaları ile de birçok villa ve apartman dairesine imza atan Özmerhan Group’un halen devam eden birçok inşaatı var.
Özmerhan Group gıda sektöründe 50 çalışan ile hizmet vermeye devam ediyor.
Özmerhan Group, bünyesindeki gıda şirketi ise ayçiçeği, şeker, bakliyat gibi temel gıda maddeleri ithal ediyor. Özmerhan Group, gıda sektöründe de piyasada ilk üçte.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı