Özkardaş: Halkın sağlığıyla oynuyorlar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 25, 2024
Kıbrıs

Özkardaş: Halkın sağlığıyla oynuyorlar

Özkardaş:  Halkın sağlığıyla oynuyorlar

Kontrolsüz artan nüfusun, kaçak iş gücünün, çevre kirliliğinin, denetimsiz gıda tüketiminin hastalıklara neden olduğunu, bu nedenle devlet hastanelerine talebin yoğunlaştığını savunan Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş, hükümeti “kurultay istihdamları için para harcarken sağlık söz konusu olunca ‘para yok’ demekle” suçladı.Özkardaş yazılı açıklamasında, Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası’nın (Tıp-İş) grev uyarısına sendika olarak destek verdiklerini belirtti.

Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş, hastanelerde altyapı, araç gereç, cihaz ve tıbbi malzeme eksikliği olduğunu iddia ederek devlet hastanelerinde yeterli doktor, hemşire, ebe ve sağlık personeli olmadığını ileri sürdü, “Bu durum, sağlıksız yaşamı kaçınılmaz kılıyor” dedi.


Hükümeti sağlık hizmeti konusundaki uyarılara kulak tıkamakla suçlayan Mehmet Özkardaş, “ebe ve hemşire kadrolarının artacağını söyleyenlerin bugün suskun olduğunu, kurdele kesilip hizmete açılan sağlık merkezlerinin doktor eksikliği nedeniyle hizmet veremediğini” kaydetti.

Özkardaş, “Sağlıkta yaşanması muhtemel kaosun sorumlusunun, halkın sağlığı ile oynayanların hükümet olacağının bilinmesini istiyoruz” ifadesine de yer verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar