Özgürgün, Milli Takımla buluştu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Eylül 24, 2023
FutbolSpor

Özgürgün, Milli Takımla buluştu

 

 


ÖZGÜRGÜN: FUTBOLUN YERİ AYRI: Milli Takıma tam destek verdiğini vurgulayan Başbakan Özgürgün, “Sporun bakanlığı yok ama şu anda Başbakanlığa bağlı. Ciddi bir zamanımı da spora ayırıyorum. Tüm spor branşlarına aynı değeri veriyorum. Ama futbolun ayrı bir yeri, ayrı bir endüstrisi, ayrı bir seyircisi ve potansiyeli var. Bu, dünyanın her yerinde böyle” dedi

ÖZGÜRGÜN’DEN TESİS SÖZÜ: Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Milli Takımı onurlandırdığı için Başbakan Özgürgün’e teşekkür etti. Sertoğlu, göreve geldikleri andan itibaren en büyük hayallerinin milli takımlar için kamp tesisi olduğunu söyledi ve Başbakan Özgürgün’ün çok büyük bir jest yaparak milli takımlar kamp tesislerini yapacağını ifade etti

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]B[/dropcap]aşbakan Hüseyin Özgürgün, Abhazya’da düzenlenen CONIFA 2016 Dünya Kupası’nda 3’üncü olan KKTC A Milli Futbol Takımı ile birlikte kafilede yer alan hakemler, federasyon yöneticileri, teknik kadro ve spor yazarlarına yemek vererek, başarılarını kutladı.

Lefkoşa Merit Otel’de yer alan yemeğe, Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu, Başbakanlık Müdürü Mehmet Kortay, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu da katıldı.

Özgürgün, yemekte yaptığı konuşmada, sporun içinden gelen bir kişi olarak bir milli maçın, ülkesi adına forma giymenin farklı olduğunu bildiğini ve o duyguyu yaşadığını belirterek, gelecek yıllarda her branşta milli maç oynanması dileğinde bulundu. Başbakan Özgürgün, ülkenin küçük olmasına rağmen sporda ciddi bir potansiyel olduğunu, sporcuların bu potansiyeli ortaya koyduğunu belirtti.

Milli Takıma tam destek verdiğini vurgulayan Özgürgün, “Sporun bakanlığı yok ama şu anda Başbakanlığa bağlı. Ciddi bir zamanımı da spora ayırıyorum. Tüm spor branşlarına aynı değeri veriyorum. Ama futbolun ayrı bir yeri, ayrı bir endüstrisi, ayrı bir seyircisi ve potansiyeli var. Bu, dünyanın her yerinde böyle” dedi.

BASBAKAN (3)

Başbakan Özgürgün, “Ülkemizde de futbol çok seviliyor” diyerek futbolda tesisleşmeye, altyapıya ve yurt dışı temaslara önem vereceklerini, ifade etti.

Başbakan Özgürgün, milli takımın ve futbolun başarısına farkındalık oluşturmak için yemeğin bahane olduğunu söyledi. Başbakan, futbolun kalitesinin eskiye göre arttığını, bunun altyapı ve statlarla da ilgili olduğunu, ancak bunun yeterli olmadığını, daha iyisini yapma hedefleri olduğunu belirtti.

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Milli Takımı onurlandırdığı için Başbakan Özgürgün’e teşekkür etti.

“Milli maç her zaman olmaz, milli takım her zaman kurulmaz” diyen Sertoğlu, milli maçların heyecanının başka olduğunu, ilk defa, 47 yaşında KKTC Milli Takımı’nın maçını canlı yayında seyrettiğini ve heyecan duyduğunu anlattı. Turnuvada KKTC’yi en iyi şekilde temsil ederek tanıttıklarını, futbolcuların milli heyecanı yaşadığını aktaran Sertoğlu, turnuvaya katılan hakemlerin de final maçını başarıyla yönettiğini kaydetti.

Sertoğlu, göreve geldikleri andan itibaren en büyük hayallerinin milli takımlar için kamp tesisi olduğunu söyledi ve Başbakan Özgürgün’ün çok büyük bir jest yaparak milli takımlar kamp tesislerini yapacağını ifade etti.

Yemekte milli futbolcular, Başbakan Hüseyin Özgürgün’e, üzerinde isminin yazılı olduğu imzalı milli takım forması takdim etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar