Özersay: Devleti çalan vatansever olamaz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 29, 2024
Kıbrıs

Özersay: Devleti çalan vatansever olamaz

kudret özersay

Bahadır AYNA

Halkın Partisi, Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda aday tanıtım şöleni düzenledi.  Çok sayıda HP’li partisini yalnız bırakmadı. Şölende verilen konserin ardından açılış konuşmasını yapan HP Genel Sekreteri Tolga Atakan, salonu dolduran kalabalığın, çıktıkları yolun doğru olduğunu gösterdiğini söyledi. Atakan, katılan herkese teşekkür ettiği konuşmasında, “İyi yönetim ve hukukun üstünlüğüne inanan bir ekiple yıla çıktık ve bugün de ne kadar doğru yaptığımızı görüyoruz. Bu ülkenin cesur ve yürekli insanlarına selam olsun” dedi. Atakan’ın konuşmasının ardından aday tanıtım videosu izlendi ardından adaylar sahneye çağırıldı.

Özersay: HP gümbür gümbür geliyor

Halkın Partisi  Genel Başkanı Kudret Özersay Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda aday tanıtım şöleninde konuşma yaptı. HP’lilere seslenen Özersay, statükoyu değiştirmek için oy istedi. İşte Özersay’ın konuşmasının tam metni:  Sizinle gurur duyuyorum. Biz buraya bir aday tanıtım şöleni için geldik ama görebildiğim kadarıyla siz bir seçim başarısını kutlamak için gelmişsiniz, kutlamayı erkene almışsınız bravo.  Daha önce sessiz çoğunluk 7 Ocak günü konuşacağını söylemiştim sözümü geri alıyorum sessiz çoğunluk bugünden konuşmaya başladı. Biz bunların parti devleti gitsin de bizim parti devletimiz gelsin diye yola çıkmadık. Biz Halkın Partisi’nin devleti olsun diye yola çıkmadık biz, devleti aile şirketi yapmalarına, devleti parti devleti yapmalarına karşı çıktık. Biz parti devleti değil hukuk devleti istiyoruz, hukuk devleti kuracağız.


halkın partisi

“Devlete sahip çıkalım diyerek devleti çalıyorlar”

Ülke sevgisi bugün bunların yaptığı gibi hırsızlıkla, devleti çalarak olmaz. Verilen onca mücadele çekilen onca acı ertesinde bunun için miydi? Dedirtenleri hayatımızdan çıkartacağız. Biz ülke sevgisini devlet arazisini yakınlarına peşkeş çekenlerden öğrenecek değiliz. Biz ülke sevgisini mücadele tarihimizin sembolü olmuş sahillerimizi ihalesiz bir biçimde yarım asırlığına birilerine kiralamaya kalkacak olanlardan öğrenecek değiliz. Biz egemenliği ve halk iradesini ara bölgede egemenlik ve egemenlik deyip ondan sonra bu devletin kurumlarını ezdirenlerden öğrenecek değiliz. Ülke sevgisi de egemenlik de halk sevgisi de kimsenin tekelinde değildir. Kimse kusura bakmasın. Önümüzdeki dönemde daha önce yapılanları dikkate alarak yeni bir sayfa açmak zorundayım, bugün devlete sahip çıkalım diyerek devleti çalıyorsa birileri, KKTC’yi dilinden düşürmeyenler ceplerini doldurmak için hukuk devletini ayaklar altına alıyorlarsa bir cümle son derece önemlidir ve hiçbir zaman akıldan çıkarılmamalıdır “Devleti çalan vatan sever olamaz.”

halkın partisi

“Vicdanınızla baş başasınız”

Birileri biz biriz, birlikteyiz diyor evet siz birsiniz ve birliktesiniz ülkeyi soyup soğana çevirmekte birsiniz ve birliktesiniz. Birileri de halk bilir diyor, evet halk tabi ki bilir, sizin keyfi atamalarınızı da, kendi yakınlarınıza sağladığınız menfaati de, satın almaya çalıştığınız oyları da bilir. Birileri de biz umuduz diyor, umudu kıranlar umut olamazlar, halkın umudu Halkın Partisi.  Paravanın arkasına girdiğinizde oy pusulasını elinize aldığınızda vicdanınızla baş başasınız, bu sizin seçiminizdir, bu halkın seçimidir, size kimse karışamaz, kimi desteklerseniz güçlü olan o dur, kim güçlü çıksın istiyorsanız ona destek verin. Biz bu memleketi çok seviyoruz size güveniyoruz, sadece ve sade size güveniyoruz gelin bu statükoyu çatır çatır çatlatalım, ayağa kalkalım gidip bu işi bitirelim.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar