Köşe Yazarları

Oyundaki denklik skora da yansıdı

K-Pet Süper Ligi’nin 24. haftasına; 18 puanla 15. sırada, dolayısıyla da “Doğrudan Düşecekler” konumunda giren ve Yalova maçını mutlak kazanmalarının yanı sıra, Süper Ligde kalabilmek için kendilerini Play-Out karşılaşmalarına taşıyacak puanları elde etmeleri gerekecek Yeni Boğaziçi ile haftaya 21 puanla 14. ve “Play-Out Oynayacak” takımlar sıralamasında sonuncu durumda giren ve Süper Ligde kalma “Umutlarını” hayata geçirebilmek için de, Play-Out karşılaşmalarına “Avantajlı” başlamalarını sağlayacak puanları elde etmesi gerekecek Yalova takımları arasındaki 6 puanlık zorlu karşılaşma berabere tamamlandı.

Oyun seyri bakımından “Vasatın” üstüne çıkmayan ilk devrede takımlar, “Kontrollü” oyunla müsabakaya başladı. Ancak dakikalar ilerledikçe rüzgarı arkasına ve hakimiyeti de tamamen eline alan Yalova, sırtı kaleye dönük oynayabilen santrafor Mithat’ın rakip yarı alanda kontrolüne aldığı ve geriden çoğalarak gelen Uche önderliğindeki ortadan Buğra, kanatlardan Cemal ve Edis’in desteğindeki ikinci bölge oyuncularının da rakip ceza alanı civarında çoğalmaları ile Batshi ve Mithat’a pozisyon üretmeye başladı. Nitekim 19’da, Yeni Boğaziçi takımının kontrolsüz çıkarken kaptırdığı topu Uche, ceza alanı dışından attığı sert şutla kaleye yollayınca Yalova 1-0 öne geçti. 40’da ise Batshi, Yalova adına skoru 2-0’a taşıyan golü attı. Bu süreç zarfında oyunu kendi alanında kabul eden ve rüzgarın da etkisiyle organize olamayan Yeni Boğaziçi, zaman zaman da olsa Ramadan ve Armond desteğinde, Ahmet’e atılacak etkisiz toplarla gol arayışına girdi. Nitekim Y.Boğaziçi ilk devrede tek tehlikeli atağını, 3. dakikada Ahmet’le yapabildi.

Yeni Boğaziçi, ilk devresi 2-0 Yalova lehine tamamlanan oyunun ikinci devresine,  rüzgarı da arkasına alarak tempolu başladı. Ve Yalova’nın ilk devreye nazaran ortaya koyduğu “Silik” futbolu ile de,  bir müddet sonra da oyunu rakip alana taşıdı. Ve, Gueye’nin yıpratıcı ve sonuca giden oyunuyla da pozisyon üretmeye başladı. Nitekim, 70’te, Mithat’ın kaleci Ersoy’un üzerinden aşırttığı topun müdafaa tarafından kale sahasından uzaklaştırılmasından sonra Yeni Boğaziçi 73’de, Gueye’nin röveşata ile kaleye yolladığı topu elinden kaçıran kaleci İrfan, Yeni Boğaziçi’nin attığı ilk golün bir yerde de kahramanı oldu. Golden sonra Yeni Boğaziçi baskısı organize ataklardan ziyade karambol pozisyonlara dönüşürken Gueye, kornerden gelen topa yaptığı kafa vuruşuyla skoru 2-2’ye taşıdı. 84’te, kale sahası içerisinde topu boş kaleye atamama beceriksizliğini gösteren Armond ise, Yeni Boğaziçi’ni mutlak bir galibiyetten etti. Hüseyin Genel’in 90+6’da ikinci sarı karttan oyun dışı kalmasına müteakiben, ilk devresi Yalova, ikinci devresi de Yeni Boğaziçi’nin iyi oyunu ile geçen karşılaşmadan iki takımda birer puan çıkarttı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı