FutbolKöşe YazarlarıSpor

Oyundaki denklik, skora da yansıdı

Doğan Türk Birliği’nin, zirve yarışında rakipleri olan MTG ve Yenicami’ye evinde yenilmesinden sonra ortaya çıkan “Puan farkı” nedeniyle, Süper Lig şampiyonluk yarışının, Mağusa Türk Gücü ve Yenicami arasında geçeceğini söylemek, “Kehanet” sayılmaz. Gerçi, “Müsabaka oynanmadan maç kazanılmaz”. Ancak, “Görünen köy de kılavuz istemez”. Buna bağlı olarak; hangi takımların play-off’a kalacağını, hangi takımlarının doğrudan ve play-off sonrasında düşeceğini kestirmek zor. Bu çerçevede; play-out oynama veya küme düşme kabusu yaşamamak için hesaplarını puan üzerine yaparak tehlikeli bölgeden bir an önce uzaklaşmak isteyen, Girne Halk evi ve Küçük Kaymaklı takımları arasında dün oynanan karşılaşmadaki denklik, skora da yansıdı.

Üç puan almaktan başka alternatifi bulunmayan Girne Halk Evi, karşılaşmaya beklenenin üzerinde tempolu başladı. Devamlı yağan yağmur nedeniyle ağırlaşan ve top kontrolünü zorlaştıran zemine rağmen, organize paslarla oyunu rakip alana yıkmaya çalıştı. Bu çerçevede, James’in önderliğinde,  William ve Lavrence’den oluşan ikinci bölge oyuncularının desteğinde, kanatlardan da Ndoye ve Şenol’un bindirmeleriyle de, Ertaç’a pozisyon üretmeye başladı. Nitekim bunun semeresini, 7.  dakikada Bahadır’ın, ceza sahası içerisinde Talip’i düşürmesinden kaynaklanan penaltıyı kullanan Ertaç’ın ayağından bulduğu golle gördü.

Devamlı yağan yağmur nedeniyle ayakta durmanın zorlaştığı, pas ve vuruş kalitesinin önemli ölçüde düştüğü bu enteresan karşılaşmada, fevkalade performans sergileyen GHE’ne, K.Kaymaklı futbolcularının da aynı tempo ile ayak uydurmasıyla ortaya, mücadele gücü yüksek, heyecanlı bir oyun çıktı. Ve dakikalar ilerledikçe, kazanma adına ortaya koyduğu mücadelenin yanı sıra, ikinci bölgeyi oluşturan Paul Assare, Celal, Taner ve Osman’ın desteğinde, hücumcu Bello ile rakip yarı alanda gözükmeye başlayan K. Kaymaklı, oyunda dengeleri kurmakta gecikmedi. Ve Mahmut’un ceza alanı içerisinde kontrolsüz bir hareketle Osman’ı düşürmesi sonucunda kazandıkları penaltıyı, 42. dakikada Bello vasıtasıyla gole çevirdi.

Takımlar ikinci devrede, yağmurun şiddetini arttırması sonucunda havanın kararması nedeniyle ışıklar altında oyunu sürdürdüler. Bu arada, zaman zaman da olsa su birikintilerine takılıp kalan topa hükmetmekte zorluk çektiler. Ancak taraflar yine de, kazanma hırs ve arzularından hiç taviz vermeyerek, mücadelelerini sürdürdüler. Ancak, Bahadır’ın ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesiyle K. Kaymaklı’nın 10 kişi kalması, oyun kalitesini değil, sadece sayısal dengeyi bozdu. Bunun sonucunda, GHE rakip alana yerleşti. Oyunu sahasında kabullenen K. Kaymaklı da, Bello ile giriştiği kontra ataklarla skor üretmeye çalıştı. Ancak, ellerinden gelenin üstünde gayret sarf eden taraflar, skoru arttıracak pozisyon bulamadılar.

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı