Kıbrıs

Oyun oynarken boğuluyordu


AMCAOĞLU VE EKİBİ FARK ETTİ: Bölgede seçim çalışması yapan Gönyeli Belediyesi başkan adayı Olgun Amcaoğlu tarafından hareketsiz şekilde evin havuzunda fark edilen 5 yaşındaki Mehmet Tuğra Soyer, Amcaoğlu ve ekibi tarafından hemen hastaneye yetiştirildi. Amcaoğlu, “Çocuğu havuzda hareketsiz görünce hemen eve girip ilk müdahaleyi yaptık” dediGönyeli Yenikent’te dün akşamüzeri meydana gelen akıl almaz olay ülkeyi üzüntüye boğdu. 5 yaşındaki Mehmet Tuğra Soyer, evinin bahçesindeki havuzun yanında oynarken havuza düşerek boğulma tehlikesi geçirdi. Olay, ailesinin boşluğundan yararlanan küçük çocuğun havuza düşmesi veya atlaması sonucu meydana geldi. Olayın gerçekleştiği sıralardan bölgede seçim çalışması yapan Ulusal Birlik Partisi Gönyeli Belediyesi başkan adayı Olgun Amcaoğlu ve ekibi tarafından fark edilen çocuk, meclis üyesi adaylarının arabasına konarak hemen hastaneye kaldırıldı. Küçük Tuğra’nın durumunun ciddiyetini koruduğu ve halen daha yoğun bakımda tutulduğu belirtildi.Yoğun bakımda tutulmaya devam ediliyor
Küçük Tuğra’ya ilk müdahale Ulusal Birlik Partisi Gönyeli Belediye Başkan adayı Olgun Amcaoğlu ve ekibi tarafından yapıldı. Ambulans beklenmeden hemen hastaneye yetiştirilen küçük Tuğra’nın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tutulduğu ve durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edildi.

Baba gözyaşlarına hakim olamadı
5 yaşındaki Mehmet Tuğra Soyer’in babası Mustafa Soyer, olayın ardından polis ekipleri tarafından kısa bir süre ifadesinin alınması için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü. Lekfoşa Polis Müdürlüğü’nden Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi dönüşünde ise baba Mustafa Soyer’in gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Aile yakınları hastaneye akın etti
5 yaşındaki Mehmet Tuğra Soyer’in boğulma tehlikesi geçirdiğini duyan Soyer ailesinin yakınları da vakit kaybetmeden hastaneye geldi. Küçük çocuğun durumu ile ilgili bilgi almak isteyen aile yakınları, bekletilmeden yoğun bakımda bekleyişini sürdüren ailenin yanına çıkarıldı.

Amcaoğlu olayı anlattı
Olayın ardından çocuğun durumunu öğrenmek için hastaneye gelen UBP Gönyeli Belediye Başkan Adayı Olgun Amcaoğlu ve ekibi basın mensupları ile olayın nasıl geliştiği hakkında bilgi verdi. Amcaoğlu, olayı “seçim bildirisi dağıtmak için Yenikent’te dolaşıyorduk. Evin olduğu sokağa geldiğimizde bir evin havuzunda hareketsiz yatan bir çocuk gördük. Tüm ekip duvardan atlayarak çocuğu sudan çıkarttık. Olay esnasında çocuk hareketsizdi ve nabzı atmıyordu. Ekip arkadaşlarımda ilk yardım eğitimi olan bir arkadaşımız suni teneffüs yaptı. Ambulansı beklemeden olay yerinde bulunan bir arabayla çocuğu hastaneye yetiştirdik” diye anlattı.
Amcaoğlu, hastaneye geldiği sırada halen daha olayın şoku içerisinde olduğunu belirterek olay nedeniyle üzüntü içerisinde olduklarını söyledi.

“Anne mutfaktaydı”
Olaya tanıklık eden vatandaşlardan alınan bilgiye göre, 5 yaşındaki Mehmet Tuğra Soyer’in annesinin mutfakta olduğu babasının ise evin yan bahçesinde başka bir işle uğraştığı öğrenildi. Ailenin boşluğundan yararlanarak havuza düşen 5 yaşındaki Tuğra’nın boğulma tehlikesi geçirmesi bölge halkını da üzüntüye boğdu.

Başa dön tuşu