Ortak projeler konuşuldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Kıbrıs

Ortak projeler konuşuldu

Ortak projeler konuşuldu

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Kadri Fellahoğlu ile Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Konstantinos Yorgacis Ara Bölge’de bulunan Dayanışma Evi’nde bir araya geldi.
İki başkanın görüşmesinde dış ilişkiler, kanalizasyon ve Lefkoşa İmar Planı Ekipleri hazır bulundu.
LTB’den yapılan açıklamaya göre görüşmede, arıtma tesisi konusunda teknik detaylar konuşuldu özellikle Haspolat’ta kısa bir süre sonra açılışı yapılacak İki Toplumlu Katı Atık Arıtma Tesisi konusunda teknik detayların konuşulduğu görüşmede, tesisin ortak açılış töreni, arıtılacak suyun kullanımı ve yeni tesisin devreye girmesi ile kötü kokuların etkisinin azaltılması gibi başlıklar üzerinde duruldu.
Lefkoşa İmar Planı konusunda da fikir alış verişinde bulunan Fellahoğlu ve Yorgacis, ilerleyen günlerde ara bölgede bulunan binaların incelenmesi için ortak bir ziyaret konusunda anlaştı.

Yeniden bir araya gelecekler


İki başkan Avrupa Birliği’nden ortak fon talebinde bulunarak yeni projelerin hayata geçirilmesi konusunda da işbirliğine gitme kararı aldı.
Heyetlerin ortak çalışmalarını sürdürmesi noktasında mutabık kalan Fellahoğlu ve Yorgacis ilerleyen dönemde tekrar bir araya geleceklerini de ifade etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar