Ortaç’tan canlı yayında kürtçe özrü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Türkiye

Ortaç’tan canlı yayında kürtçe özrü

Ünlü popçu Serdar Ortaç, 1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'nde yaşanan Ahmet Kaya olayını hatırlattı. Ortaç,  'O dönem bana bazı şeyler yanlış öğretildi. Bir gün umarım bu yarışmada bir Kürt yarışmacı da Kürtçe şarkıyla yarışır ' dedi.

ORTAÇ'TAN ÖZÜR GİBİ AÇIKLAMA GELDİ         


Star TV'de yayınlanan jüri üyeliğini  Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Demet Akalın ve Serdar Ortaç'ın yaptığı Popstar Alaturka'da yarışmaya Bulgaristan'dan katılan İsmail sahneye çıktı. Şarkı sonrası değerlendirmeden bulunan Serdar Ortaç, 10 Şubat 1999'da düzenlenen Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'nde yaşananlarla ilgili 'özür' niteliğinde bir açıklama yaptı.

Ortaç, 'Hepimiz bazı şeyleri yanlış biliyorduk. Bana da bazı şeyler yanlış öğretildi ve geçmişte bazı hatalar yaptım. Beni de gaza getirerek heyecanladırdılar o gece.Umarım burada bir Kürt yarışmacı da Kürtçe bir şarkıyla yarışır bir gün. Ve hepimiz başta ben olmak üzere pişman oluruz yaptıklarımızdan. Çünkü biz yıllarca hepimiz yok saydık. İnşallah öyle bir gün de gelir. ' dedi.

1999'DA NELER YAŞANMIŞTI?

1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'nde Ahmet Kaya ödülünü aldıktan sonra "Yeni kasetimde Kürtçe şarkı okuyacağım. Kürtçe klip
çekeceğim. Bunu yayınlayacak yürekli kanallar var, sıkıyorsa yayınlamasınlar” demiş ve salondaki bazı izleyicilerin tepkileriyle karşılaşmıştı.

Kimi izleyiciler Ahmet Kaya'ya çatal bıçak fırlatmış ardından da Ahmet Kaya polis koruması altında salondan çıkartılmıştı.

O sırada sahnede olan Serdar Ortaç yaşananlar karşısında sessiz kalmış ve konserine 10. yıl marşı ile devam etmişti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar