AstrolojiYaşam

Önümüzdeki günlerde Kıbrıs’ta bir ilki yaşayacağız: Tarot SemineriHepimiz tarotu duymuşdur, kimimizde bu fal kartları var. Peki ama Tarot gerçekten nedir ve ne değildir?

Türkiye’de Tarotun yaygın çevreye dağılmasını sağlayan kişi Kıbrıs’ta 10 – 11 Haziran günlerinde Lefkoşa’da bir aktif bir Tarot semineri verecek ve bunu sadece 18 kişiye anlatacak.
Turgay Yağan, yazar, yayıncı, gazeteci, iktisatçı ve iyi bir tarot ustası.
Şimdi vefat etmiş olan büyük Tarot ve Astroloji ustası Hajo Banzhaf’tan öğrenmiş ve bunu geliştirmiş. Ayrıca New Yorklu Stuart Kaplan’la da bir araya gelmiş, ondan da bazı bilgileri edinmişti. Kaplan deyince insanı şaşırtıyor. 4 ciltlik Tarot Ansiklopedisi yazmış.
‘Bu kadarını iki güne sıkıştıramayacağım’ diyor Yağan gülerek. ‘Tarotun falların ötesinde bir felsefesinin var olduğunu anlatmak istiyorum’ diyor. ‘Ama bu iki günde Tarotun baz bilgilerini aktarabilirim. Bu da çok önemlidir.’
Seminer Lefkoşa’da, Jade of House’da, huzurlu bir ortamda gerçekleştirilecek. Ortamın kalitesini düşürmemek ve aktif çalışmanın başarısı için 18 kişiyle sınırlanıyor. Birinci gün kartların detaylarının anlatılması, ikinci gün içinse kartların kombinasyonu çalışılacak. Sonra da Yağan, her katılımcıya tek tek 20 şer dakika ayıracak. Yani kartlarınızın yorumu ustanız tarafından yapılacak ve bu arada sizin de sonrasında kartları bilerek açmanız gerçekleşecek.
‘Kahve falından çok farklı’ diyor Yağan. Bir çok önemli psikolog, filozof kartlarla uğraşmışlar. ‘Seminerde ufku açılacak katılımcılar, bilgi, felsefe ve sonrasında da bir tür oyun, Tarot yaşamınızda hep yanınızda olacak.’
Katılmak isteyenlerin ttyayin.com sayfasına girmeniz gerekiyor.


Başa dön tuşu