Köşe Yazarları

Önemli olan üç puanı almak


Haftanın en önemli karşılaşmasında lider Girne Halk Evi konuk ettiği Gençlik Gücü’nü mağlup ederek liderliği korumayı başardı.

Maçın henüz başında Ufuk Fırat ile pozisyona giren Girne Halk Evi, beni haksız çıkarıp güzel futbol ve bol pozisyonlu bir karşılaşma geçeceği kanısına varmamı sağladı.
Fakat henüz G.Halk Evi’nde lider takım havası olduğunu görmek mümkün değil. Elinizde Özgür gibi hava hakimiyeti çok iyi bir adam var ve 90 dakika boyunca tek bir yan orta yok. Öte yandan rakip takımda Süleyman gibi tecrübeli ve hava hakimiyeti iyi bir oyuncu defansta görev alırken; savunmada kazanılan tüm topların Özgür’e dikine uzun ve havadan oynama mantığı nerden kaynaklandığını anlamış değilim.
Evet, önemli olan üç puanı almak ama üç puanı alırken sahaya gelen seyircinizi mutlu etmezseniz kötü duruma düştüğünüz dakikalarda destek yerine köstek göreceksiniz. G.Halk Evi hiç mi iyi bir şey yapmadı diye düşünenler. Evet, yaptı. Gençlik Gücü forvetinde yer alan Hakan Altın-Salahi eşleşmesi öte yandan Hakan Eminoğlu-Uğurcan eşleşmesi tam yerinde oldu ve GG takımının etkisini düşürdü. Özellikle Salahi defalarca istem dışı olsa da Hakan Altın'ın birçok kez dirseklerine mağdur kalmasına rağmen agresifleşmemesi GHE takımı adına en doğru olaydı.
Gençlik Gücü üstün duruma geçmesi ve ilk yarıyı önde kapatması ile ikinci devreye bu skoru koruma güdümü ile başlaması olumsuz bir taktik oldu. Rakibin üzerine gidememesi sonucu GHE kaybedeceği karşılaşma da galibiyetle ayrılma şansını yakaladı. Bu şansı yakalarken, havadan gelen bir şans olmadığını da söylemek mümkündür.
Özellikle her iki gol de hazırlanış ve sonuçlanması bakımından gerçekten mükemmeldi. Demek ki ayağa oynandığı zaman GHE tehlikeli pozisyonlara girebilen bir takım olduğunu gösterebiliyor. Tabi ki ikinci devrede Mehmet Kemancıoğlu’nun yaptığı değişiklikler de karşılaşmanın seyrinin değişmesine etken oldu.
Hakemin özellikle 19.dakikada Hakan Altın'a gösterdiği sarı kart pozisyonunda, dirsek atmaya neden sarı kart verdiğini anlamak mümkün değil.
Ya kart vermeyeceksiniz ya da kırmızı kart vereceksiniz. Tabi ki yardımcı hakem Ali Orçan bu kararı üretmişse Mehmet Sezener mükemmel bir karşılaşma yönettiğini söylemek mümkün.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı