Omaç Başat’a vefasızlık - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Diğer SporlarSpor

Omaç Başat’a vefasızlık

KURDUĞU FEDERASYONLAR TÖRENE KATILMADI: Voleybol, Masa Tenisi, Badminton ve Güreş’te kurulması ve yaşatılmasında önemli rol oynayan spor basınının duayeni Omaç Başat’ın anma törenine bu federasyonlar katılmadı

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]K[/dropcap]ıbrıs Türk sporuna ve spor basınına uzun yıllar hizmet eden spor yazarı, gazeteci Omaç Başat ölümünün ikinci yılında mezarı başında buruk bir şekilde anıldı.

Voleybol, Masa Tenisi, Badminton ve Güreş’te kurulması ve yaşatılmasında önemli rol oynayan spor basınının duayeni Omaç Başat’ın anma törenine bu federasyonlar katılmadı


Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin organizasyonunda gerçekleşen anma töreninde Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Bülent Kılıçoğlu, Milli Olimpiyat Komitesi yönetim kurulu üyesi ve Başat’ın çocukluk arkadaşı Güner Burgul, Havadis Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi ve aile adına da Ahmet Derya birer konuşma yaptılar.

Omaç Başat’a vefasızlık (2)

Ekmekçi sitem etti

Havadis Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi törende yaptığı konuşmada Omaç Başat’a yapılan vefasızlığa isyan etti.

Ekmekçi, “kurduğu federasyonların burada olması gerekiyordu. Ama ne yazık ki onlar burada yok. Omaç Başat bir tarihti ama yapılan vefasızlık beni üzmüştür.”dedi.

Tören dua okunması ile tamamlandı.

Omaç Başat’a vefasızlık (1)

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar