Ölümlü kazaya 2 bin TL ceza - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Kıbrıs

Ölümlü kazaya 2 bin TL ceza

Ölümlü kazaya 2 bin TL ceza

Mahkemede Savcı Mustafa İldeniz, sanık Kemal Karabulut’un 4 Aralık 2011 tarihinde yönetimindeki LG 368 plakalı salon araç ile 193 promil alkollü olarak, Gazimağusa-Karpaz anayolunda St. Barnabas Manastırı önünde bulunan çemberde dikkatsizliği yüzünden yolun sağ tarafındaki bordür taşa çarptığını anlattı. Savcıi,  Müsteyde Karabulut İzzigil çarpmanın etkisi takla atan arçtan yaralı olarak çıkarıldığını ve ancak Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde ameliyata alınmasına rağmen kurtarılamadığını söyledi. Mustafa İldeniz sanığa Gazimağusa Devlet Hastanesi acil servis bölümünde yapılan alkol testinde kanında 193 promil alkol tespit edildiğini mahkemeye aktardı.
Kalp hastası kızı var
Sanık Kemal Karabulut’un avukatı Yunsal İlhan, Gazimağusa Kaza Mahkemesi Mukayyitliği’nde görevli Berna Akar’ı tanık kürsüsünde dinletti. Berna Akar alt mahkemede Dr. Suphi Hüdaoğlu’nun sanığın kızı Sude Karabulut’a ait EKO kardiyografi raporunu mahkemeye emare olarak sundu. Berna Akar’ın raporu sunmasından sonra söz alan sanık avukatı Yunsal İlhan, sanığın bu kazada hayattaki en değerli varlığını kaybettiğini söyledi. Olay tarihinde nüfus sayımı yapıldığını ve sokağa çıkma yasağı olduğunu anımsatan İlhan, sanığın kazada hayatını kaybeden eşi ile birlikte diğer mahalle sakinleri ile gün boyu yiyip içtiklerini ve alkol aldığı esnada da dışarı çıkma gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi. Ancak ilerleyen saatlerde küçük kızlarının da etkisi ile bakıma muhtaç olan rahmetli eşinin annesine bakmak için yola çıktıklarını anlatan İlhan, küçük kızın nenesini görmek için çok ısrar ettiğini söyledi.
Sanığın bu olaydan ötürü ömür boyu sürecek olan bir vicdan azabı çektiğini belirten İlhan, sanığın ölen eşinden, 7 yaşında kalp hastası kızı olduğunu ve bu küçük kızın rahatsızlığı nedeni ile her an ölüm riski bulunduğunu mahkemeye aktardı. Aynı zamanda rahmetli eşinin annesinin de bakımını sanığın üstlendiğini söyleyen Yünsal İlhan, mahkemeden sanığa çocuğunun da durumunu göz önünde bulundurarak, makul bir ceza vermesini talep etti. Sanık Kemal Karabulut Gazimağusa Kaza Mahkemesi tarafından 2 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar