Kıbrıs

Ölümlü kazaya 1 ay hapis


Devrim DEMİR

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, Güzelyurt’a bağlı Yayla köyünde 17 Ocak 2014 tarihinde HB 477 plakalı salon araç ile seyrederken, önündeki seyreden ve işaret vermeden sağa dönmeye  çalışan HR 957 plakalı motosiklete çarparak sürücüsü Maho Gök’ün ölümüne neden olan Gaye Arıcı  hakkındaki kararını açıkladı.
Mahkeme, “Ölüme sebebiyet verme” ve “dikkatsiz araç kullanma” suçlarından suçlu bulduğu Gaye Arıcı‘yı 1 ay hapse mahkûm etti.
Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada, gerekçeli kararı Yargıç Alev Ulunay okudu. 

6 ay trafikten men edildi
Heyet adına kararı okuyan Yargıç Alev Ulunay, ülkemizde ölümlü trafik kazalarının artışına dikkati çekti. Ulunay, ölümlü kaza ile ilgili yargılanan Gaye Arıcı’nın kaza esnasında alkolü ve süratli olmadığını belirtti. 
2014 yılında meydana gelen ölümlü kazada sanık Gaye Arıcı’nın, motosikletiyle dikkatsizce dönmeye çalışan Maho Gök’ü korna çalıp uyarmadığını hatırlatan Ulunay, sanık aleyhine ve lehine olan tüm hususları dikkate aldıklarını söyledi.
Kararı okuyan Yargıç Alev Ulunay, meydana gelen kazanın kasıtla işlenen bir suç olmadığını ancak kusur ve ihmalin de araştırıldığını hatırlattı.
Ulunay, oy birliği ile Gaye Arıcı’nın 1 ay hapse mahkûm edildiğini açıkladı. Yargıç Alev Ulunay ayrıca Gaye Arıcı’yı 6 ay araç kullanmaktan men ettiklerini de belirtti.   
Gaye Arıcı, 25 gündür Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak bulunuyordu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı