Kıbrıs

Ölüme neden olmakla suçlanıyorNadire BAHADİ
Girne’de önceki gün 16:00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında ihmalkarlığı sonucu Mehmet Güvercin’in ölümüne sebep olduğu gerekçesi ile Pakistan uyruklu Wajid Ali tutuklandı. Yapılan muayene kontrollerinde Wajid Ali’nin kullandığı TGL 032 plakalı kamyonun sağ ve sol sinyal lambalarının çalışmadığı ortaya çıkarken, muayene ve seyrüsefer ruhsatı bulunmadan araç kullanma ve ihmalkarlık sonucu ölüme sebep verme suçlarından hakkında soruşturma başlatılan zanlı Ali dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Zanlı Wajid Ali mahkeme emri ile soruşturma amaçlı 2 gün poliste tutuklu kalacak.
İhmal bir cana mal oldu

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tahkikat Şubesi’nde görevli polis çavuşu Recep Arabulucu mahkemede verdiği ifadesinde 4 Mart 2016 tarihinde Girne’de 51 yaşındaki Mehmet Güvercin’in yönetimindeki KF 869 plakalı motoru ile Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Doğu istikametinde giderken dikkatsizliği sonucu aynı istikamette önünde seyir halinde bulunan ve sola dönüşe geçen Wajid Ali yönetimindeki TGL 032 plakalı kamyonu solundan geçmek isterken bir trafik kazası meydana geldiğini açıkladı. Kaza sonucu Mehmet Güvercin’in ağır yaralandığını ifade eden Arabulucu, hastaneye kaldırıldığı sırada vefat ettiğini kaydetti. Arabulucu kaza sonrasında kamyonda muayene kontrolü yapıldığını belirterek, TGL 032 plakalı kamyonun sağ ve sol sinyal lambalarının yanmadığının tespit edildiğini, ayrıca kamyon şoförü Waji Ali’nin muayene ve seyrüsefer ruhsatsız araç kullandığını açıkladı.
Kamera kayıtları incelenecek
Zanlı hakkında seyrüsefer ve muayene ruhsatı olmadan araç kullanmak ve ihmalkarlık sonucu başkasının ölümüne sebep vermek suçlarından soruşturma başlatıldığını ifade eden polis çavuşu Recep Arabulucu, güzergah üzerindeki kamera kayıtlarının temin edilerek inceleneceğini açıkladı. 51 yaşındaki Mehmet Güvercin’in ailesinin acı içinde olduğunu ifade eden Arabulucu, zanlı Wajid Ali’nin güvenliği açısından ve soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
2 gün tutuklu kalacak
Girne Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Nüvit Gazi Hacı, polisin başlattığı soruşturmanın selameti açısından zanlı Wajid Ali’nin 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı