Kıbrıs

Ölümden döndüler


ELEKTRİK AKIMINA KAPILDILAR:  Teknecik önünde dün öğle saatlerinde yola yatırılan 66 bin Kwt yüksek gerilim hattına müdahale eden Kıb-Tek çalışanları Burçin Karataş, Altay Akıncılar, Mustafa Kayıtçı ve Münür Çağanağa, iki aracın polis ikazına rağmen durmayarak hatların üzerinden geçmesi sonucu elektriğe kapıldı. Olay sırasında yol emniyetini sağlayan Muhammed Ercan da yaralandı
HAYATİ TEHLİKE YOK:  Yüksek gerilime kapılan ve baygın yere düşen 4 Kıb-Tek çalışanı ile yol güvenliğini sağlayan polis, orada bulunan diğer Kıb-Tek çalışanlarının akımı kesmesi ile hayata tutundu. Olay yerine çağrılan ambulansla Girne Akçiçek Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar müşahede altına alındı.  Hastane yetkilileri 5 yaralının da hayati tehlikesi bulunmadığını duyurdu
SÜRÜCÜLER SERBEST KALDI: Bölgedeki işaret ve tabelalarla polisin dur ihtarına uymayarak 5 kişinin yaralanmasına neden olan GA 645 kamyon şoförü Alpay Akaner ve LK 252 plakalı salon araç sürücüsü Paul Lewis Naddell polis tarafından gözaltına alındı. İfadeleri alınan sürücüler daha sonra serbest bırakıldı
“İKAZLARA UYUN”: El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer, kazanın ardından hastaneye giderek yaralıları ziyaret etti. “Tek tesellimiz arkadaşlarımızın kazayı ufak sıyrıklarla atlatmış olmalarıdır” diyen Cesurer, bu tür olayların tekrar yaşanmaması için sürücülerin çalışma yapılan yollardaki işaret ve işaretçileri dikkate almasını istedi

Devrim DEMİR
Teknecik Elektrik Santrali’nin önünde dün öğlen saatlerinde elektrik akımına kapılan 4 Kıb-Tek çalışanı ve yolun güvenliğini sağlayan 1 polis memuru ölümden döndü. Onarım çalışmaları nedeniyle Teknecik yolunu kesen polisin uyarılarını dikkate almayan GA 645 plakalı kamyon şoförü Alpay Akaner ve salon aracı ile arkasından gelen LK 252 plakalı sürücü Paul Lewis Naddell  isimli sürücü, Kıb-Tek ekibinin müdahale ettiği yerdeki 66 bin kwt’lık kabloların üzerinden geçti.
Araçların üzerinden geçmesi sonucu yerden kalkan kablolar, polis memuru Muhamed Ercan ile Kıb Tek ekibi Burçin Karataş, Altay Akıncılar, Mustafa Kayıtçı ve Münür Çağanağa’nın elektrik akımına kapılmasına neden oldu. Elektrik akımının etkisiyle baygınlık geçiren ve yere yığılan 4 Kıb-Tek çalışanı ile polis memuru, oradaki Kıb Tek çalışanlarının akımı kesmesi sonrasında olay yerine çağrılan ambulanslarla Girne Akçiçek Hastanesi’nde müşahede altına alındı.
Cesurer yaralanan çalışanları ziyaret etti
Arkadaşlarının elektrik akımına kapıldığını duyan Kıb-Tek çalışanları ve El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer Girne Akçiçek Hastanesi’ne gitti. Meydana gelen korkunç olayın ardından olay yerinde arkadaşlarının ve polis memurunun elektrik akımına kapılmasına şahit olan çalışanlar ise olayın şokunu atlatamadı. Kıb-Tek çalışanları üzücü bir olayın yaşandığını ve arkadaşlarının küçük sıyrıklarla korkunç olayı atlatmalarının sevindirici olduğunu söyledi. 
Cesurer: Sürücüler polisin uyarılarını dikkate almalı
Girne Akçiçek Hastanesi’ne giderek Kıb Tek çalışanları ve polis memurunun sağlık durumu  hakkında bilgi alan El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer, korkunç olayın küçük yaralarla atlatılmasının sevindirici olduğunu kaydetti.
Havadis’e konuşan Çağlayan Cesurer, “Bugün gerçekten çok üzücü bir kaza yaşandı. Bu korkunç olayda tek tesellimiz ise arkadaşlarımızın kazayı ufak sıyrıklarla atlatmış olmaları. Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için sürücüler yollarda lütfen dikkatli olsunlar. Tedbir amaçlı gönderilen polis arkadaşlarımızın uyarılarını dikkate alarak saygı göstersinler. Sevindirici olan hepsi küçük sıyrıklarla olayı atlattı ancak şuan müşahede altında tutulacaklar. Temennimiz aynı olaylarla bir daha karşı karşıya gelmeyelim” dedi. 
“Araçlar dikkatsizdi”
Görgü tanıklarından biri olan Kıb-Tek çalışanı Hakan İçen olayı Havadis’e anlattı.  Dün saat 12.30 sıralarında yüksek gerilim hat onarımı için Teknecik Elektrik Santraline gittiklerini anlatan Hakan İçen, “Daha önceden Teknecik Santrali’nde  kopan  66 bin Kwt yüksek gerilim hattının yeniden onarılması için  Tekneciğe gittik. Yolun güvenliğinin sağlanması için Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Girne Trafik Şubesi’nden de iki görevli polis arkadaş geldi. Biri geri dönerken Muhammed Ercan isimli görevli memur arkadaş yolun güvenliği için önlem aldı. Polisin yolun içerisine koymuş olduğu uyarı levhalarını dikkate almayan  kamyon şoförü ve arkasından gelen salon araç duramadı.
Kamyonu geçmeye çalışan salon araç yerde yatan hatların kalkmasına neden olurken, süratli gelen ve duramayan kamyonda kabloları yerinden oynattı. Yol içerisinde duran polis memuruna çarpan hatlar, ardından  Kıb-Tek çalışanları Burçin Karataş, Altay Akıncılar, Mustafa Kayıtçı, Münür Çağanağa’nın elektrik akımına kapılmasına neden oldu. Sürücülerin yol içerisinde çalışanlara saygısı ne yazık ki yok, bugün arkadaşlarımız ve görevli memur hayatlarını kaybedebilirlerdi. Lütfen herkes polisin uyarılarını dikkate alsın”.    
Sağlık durumları iyi
Girne Akçiçek Hastanesi’ne kaldırılan KIb-Tek çalışanı Burçin Karataş, Altay Akıncılar, Mustafa Kayıtçı, Münür Çağanağa ve polis memuru Muhammed Ercan yapılan ilk müdahalenin ardından müşahede altına alındılar.  66 Bin Kwt elektrik akımına kapılan polis memuru Muhammed Ercan ayak topuğunun zedelenmesi ile ayağı alçıya alınırken, 4 Kıb-Tek çalışanı vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. 
Polis soruşturması devam ediyor
Polis dün meydana gelen olayla ilgili soruşturma başlattı.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı