Kıbrıs

Ölüm tatilde yakaladı
Nadire BAHADİ
Yeniboğaziçi bölgesinde faaliyette bulunan Crystal Rock isimli otelde tatil yapan 63 yaşındaki Çek Cumhuriyeti vatandaşı Zdenek Prcek dün sabah saatlerinde aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Mide ağrısı şikayeti üzerine otelde doktor tarafından muayenesi yapılan Prcek kalp krizi geçirdiği şüphesi ile otele çağırılan 112 Acil Servis ile hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti. Prcek’in esas ölüm sebebi yapılacak otopsinin ardından ortaya çıkacak.
Kalp krizinden şüpheleniliyor
63 yaşındaki Zdenek Prcek’in aniden fenalaşmasının ardından eşi Preckova’nın resepsiyondan yardım istediği ve otele gelen doktorun yaptığı muayene sonucu Prcek’in kalp krizi geçirdiğinden şüphelendiği öğrenildi. Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılmak üzere ambulansa alınan Zdenek Prcek, hastaneye varmadan hayatını kaybetti. Çek Cumhuriyeti vatandaşı Zdenek Prcek’in 3 Ekim tarihinde eşi Marie Preckova ile birlikte Crystal Rocks isimli otele tatile geldiği ve bu gün ülkelerine dönecekleri öğrenildi.
Şok geçirdi
Eşinin tatilde ani rahatsızlanarak hayatını kaybetmesi üzerine Maria Preckova büyük bir şok yaşadı. Ambulansla kaldırılan eşinin ardından Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne giden Preckova, eşinin ölüm haberi ile yıkıldı. Polisin odada yaptığı inceleme sırasında otel odasının önünde oturan Preckova gözyaşlarını tutamadı.
Bu gün otopsi yapılacak
Polis olayla ilgili soruşturma başlatarak, Zdenek Prcek’in 7A numaralı odasında bazı incelemelerde bulundu. Prcek’in kesin ölüm sebebi ise bu gün yapılacak otopsinin ardından ortaya çıkacak.


Başa dön tuşu