Olimpizm ödülleri veriliyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Aralık 1, 2023
Spor

Olimpizm ödülleri veriliyor

Olimpizm ödülleri veriliyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Olimpiyat Komitesi (MOK) tarafından Olimpizm Ödülleri veriliyor.

KKTC MOK 2023 Olimpizm Ödül Töreni, 26 Eylül 2023 Salı günü saat 20.00’da Acapulco Otel’de gerçekleşecek.


KKTC MOK Yönetim Kurulu tarafından 15 Eylül 2023 tarihinde yürürlüğe konan ödül yönetmeliği ve kriterleri kapsamında, Ahmed Sami Topcan Olimpizm Üstün Hizmet Ödülü, Dr. Ayten Salih Berkalp Olimpizm Özel Ödülü, Birkan Uzun Olimpizm Özel Ödülü, Şampiyon Melekler Olimpizm Özel Ödülü, Sporcu Olimpizm Ödülleri, Antrenör Olimpizm Ödülleri, Hakem Olimpizm Ödülleri, Yönetici Olimpizm Ödülleri, İş İnsanı Olimpizm Ödülleri, Basın Olimpizm Ödülleri, Fair-Play Olimpizm Ödülü ve Diğer Ödüller (Veteran, Federasyonsuz Branşlar ve Sporcu Teşvik Ödülleri) verilecek.

 

69 kişiye Olimpizm Ödülü verilecek

Gecede toplam 69 kişi Olimpizm Ödülü ile onurlandırılacak ve kriterler doğrultusunda Olimpik branşlarda 15 sporcuya Cumhuriyet Altını takdim edilecek. Ayrıca sponsorlara da teşekkür verilecek.

 

Üst düzey katılım bekleniyor

Spor camiasının yanı sıra başta Cumhurbaşkanı Ersin Tatar olmak üzere devlet erkanının da ilgi göstermesi beklenen geceye Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanvekili Nihat Usta da katılacak.

 

Spor yazarları ve basın kuruluşlarına davet

KKTC MOK Yönetim Kurulu, 26 Eylül 2023 Salı günü saat 20.00’da Acapulco Otel’de yapılacak olan 2023 Olimpizm Ödül Töreni için başta spor yazarları olmak üzere tüm basın kuruluşlarının geceye davetli olduğunu açıkladı.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
1
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar