Türkiye

Bu okulda 33 ikiz, bir üçüz öğrenci varİzmir’in Buca İlçesi’ndeki bin 400 öğrencinin öğrenim gördüğü Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu’nda tam 33 ikiz ve bir üçüz bulunuyor. Tek ve çift yumurta ikizlerinden oluşan 69 öğrenci Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için başvuru yapmaya hazırlanıyor.

İzmir’in Buca İlçesi’nde bulunan Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu’nun, diğer okullardan en büyük farkı tam 33 ikiz ve bir üçüz öğrencinin eğitim görmesi. Bin 400 öğrencinin eğitim gördüğü okulda, çok sayıda ikiz ve üçüz öğrencinin bulunması dikkat çekerken, 69 öğrenci Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmek için başvuru yapmaya hazırlandıklarını belirtti.
Bu okulda 33 ikiz, bir üçüz öğrenci varHep ikiz babası olmak istediğini belirten İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise İzmir’den bir okulun Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi için ellerinden gelen desteği ortaya koyacaklarını söyledi.Bu okulda 33 ikiz, bir üçüz öğrenci var

Kendilerine özgü tokalaşma

Okulda bir araya gelen ikiz ve üçüzler, ortaya renkli görüntüler çıkardı. Kimi, aralarında çok farklı bir bağ olduğunu belirtirken, kimi ise arada bir kıyafet yüzünden kavga etse de kısa sürede barıştıklarını söyledi. Kaan ve Yağız Demir isimli 5. sınıf öğrencisi ikizler ise kendilerine özgü tokalaşma hareketlerini sergiledi.

Bu okulda 33 ikiz, bir üçüz öğrenci var

“İkiz babası olmak isterdim”

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Allah hepsini ailelerine bağışlasın. Ben de ikiz babası olmayı isterdim ama 33 ikiz ve bir üçüz öğrencinin bulunduğu okulun yöneticisi olmak çok güzel. İkiz sahibi olmak içimde bir ukdeydi ama en azından ikizlere destek vermek adına Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeleri için desteğimizi vereceğiz” dedi.

Bu okulda 33 ikiz, bir üçüz öğrenci var
İkiz çocuklarını okuldan almaya gelen aileler ise okulda bu kadar çok ikiz ve üçüz öğrencinin bulunduğunu bilmediklerini, ikiz çocuk sahibi olmanın çok güzel bir duygu olduğunu kaydetti.

Bu okulda 33 ikiz, bir üçüz öğrenci var

Bu okulda 33 ikiz, bir üçüz öğrenci var

 

 

Başa dön tuşu