Kıbrıs

Öğretmenlere yönelik hizmetiçi eğitimler bugün başladı


Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı okullarda görev alan öğretmenlere yönelik 10 saatlik “Uzaktan Eğitim Eğitiminde Digital Yaklaşımlar” konulu hizmetiçi eğitimler bugün başladı.

“Uzaktan Eğitim Eğitiminde Digital Yaklaşımlar”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı okullarda görev alan öğretmenlere yönelik 10 saatlik “Uzaktan Eğitim Eğitiminde Digital Yaklaşımlar” konulu hizmetiçi eğitimler bugün başladı.

Sertifika programı “Bilgisayar, Kavramlar ve Eğitimde Teknoloji Kullanımı”, “Mail ve İnternette Arama”, “Kelime İşlemci ve Sunu”, “Online Video İşlemleri” ile “Jitsi ve Moodle Program Kullanımı” olmak üzere 5 konu başlığı içeriyor.

Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi’nin oluşturduğu Online Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanan 10 saatlik sertifika programı, bu sabah gerçekleştirilen ilk online eğitim ile İlköğretim Dairesi Kadrosunda bulunan 1643 öğretmene verilmeye başlandı. Öğretmenler, 09:30-11:20 ve 15:00-16:40 saatlerinde günde 2 saat olarak online eğitim alacak.

Komisyon ayrıca Genel Ortaöğretim ve Mesleki Teknik Öğretim Dairelerinde görev yapan kadrolu bilgisayar öğretmenlerine de bugün itibarıyla sertifika programının tanıtımını yapmaya başladı.

Bilgisayar öğretmenleri, alacakları bu eğitimlerle, görev yaptıkları okullarda görevli eğitimci kadrosuna eğitim verecek.

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak olan sertifika programının, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı kadrolarında görevli 4.101 öğretmene ve bakanlık personeline ulaştırılması hedefleniyor.

 

 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı