Dünya

Öğrenciye tecavüz skandalında yeni iddia
ABD ’de öğrencisi ile ilişki yaşayan öğretmen skandallarına bir yenisi daha eklendi.
New York’un Queens semtindeki Grover Cleveland Lisesi’nde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Joy Morsi, 17 yaşındaki erkek öğrencisine tecavüz ettiği gerekçesiyle geçen salı günü tutuklanmıştı. Üçüncü dereceden tecavüz, üçüncü dereceden cinsel taciz ve yetişkin olmayan birinin sağlığını tehlikeye atmakla suçlanan ve 25 bin dolar kefalet istenen öğretmenin, geçen hafta sonu 16 yaşında başka bir erkek öğrencisiyle daha ilişki yaşadığı belirlendi.
Evli ve iki çocuk annesi Joy Morsi’nin öğrencisi ile yaklaşık bir yıldır yaşadığı kaçamak ilişki, geçen haftalarda tecavüze uğrayan öğrencinin şikayeti üzerine ortaya çıktı.

EŞİ DE AYNI OKULDA
Amerikan medyasına yansıyan haberlere göre, eşi de aynı okulda fen bilgisi öğretmeni olarak çalışan 39 yaşındaki kadın öğretmen, okulun güreş takımında yer alan öğrencisine çıplak fotoğraflar ve cinsel içerikli mesajlar yolladı. Polis, kadın öğretmenle ilgili soruşturmayı yürütürken, adı açıklanmayan başka bir öğrenci, iki çocuk annesi Joy Morsi’nin kendisi ile de cinsel ilişki yaşadığını itiraf etti.
KISKANÇLIK KRİZİNE GİRDİ, TECAVÜZ ETTİ
Polis, beden eğitimi öğretmeninin, yaklaşık bir yıldır ilişki yaşadığı öğrencisinin mezuniyet balosuna bir kız arkadaşıyla gideceğini söylemesinin ardından, kıskançlık krizine girerek okulda bir depoda öğrenciye tecavüz ettiğini belirtti.
Bu öğrencisi ile araları bozulan öğretmenin, tecavüzden iki hafta sonra, yine okul içinde 16 yaşındaki başka bir öğrenci ile cinsel ilişki yaşadığı belirlendi. Öğrencinin itirafı sonucu hakkındaki suçlamalara yenileri eklenen öğretmen Joy Morsi’nin öğrencisine yolladığı cinsel içerikli telefon mesajları da ele geçirildi. Adı açıklanmayan ikinci öğrenci, beden eğitimi öğretmeni ile okulun jimnastik salonunda ve bodrum katında cinsel ilişki yaşadıklarını anlattı.

Başa dön tuşu