Türkiye

“Oğlum bak git” ceza aldı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde temizlik işçisi ile bir çocuk arasındaki ''Oğlum bak git'' kavgasında mahkeme kararını açıkladı. Youtube'de izlenme rekoru kılan olayda, temizlik işçisi kendisine küfür eden çocuğu defalarca uyarıyor, çocuğun hakaretlerini sürdürmesi üzerine elindeki süpürgeyle çocuğa vuruyordu.

Gölcük Sulh Ceza Mahkemesi, davayı bugün karara bağladı. Duruşmaya, belediye işçisi sanık Selçuk Kahraman, avukatı Nuray Korkmaz, mağdur avukatı İbrahim Ulufer katılırken, müşteki Cesim K. ve oğlu Yasin K. ise katılmadı.

 

Tanık Yiğit Ali B. ifadesinde, ''Ben ve Ufuk olay tarihinde birlikteyken Yasin K. arkamızdan gelmekteydi. Yasin bize hitaben küfürler ediyordu. Sanık, mağdur Yasin'i küfür etmemesi konusunda uyardı'' diye konuştu. Tanık Yavuz Selim A. ise olay günü parkta oturduğunu, sesler üzerine olay yerine gittiğini belirterek, ''Bana video kaydı yapmamı söylediler, telefonuma kayıt yaptım. Yasin sanığa laf atıyordu. Bunun üzerine sanık Yasin K'ya vurdu'' şeklinde konuştu.

Tanıkların dinlenmesinin ardından sanık avukatı Korkmaz'ın mahkemeye sunduğu olayla ilgili cep telefonu görüntüleri izlendi.

Belediye çalışanı Kahraman, savunmasında emanete kayıtlı süpürgenin Gölcük Belediyesi tarafından kendisine zimmetlenmiş olduğunu, süpürgenin belediyeye ait olduğunu söyledi.
Kahraman, ''Ben uyardım, mağdur üzerime geldi. Olay bu nedenle gerçekleşmiştir. Suç işleme kastım yoktu. Beraatımı istiyorum'' dedi. Mahkeme hakimi, ''kasten yaralama'' suçundan sanığa verilen 37 tam günlük adli para cezasının suçun işlenişi ve sanığın ekonomik durumu dikkate alınarak, günlüğü takdiren 20 liradan hesaplanarak ''740 lira adli para cezası''na dönüştürülmesine, olayda kullanılan ''ağaç saplı süpürgenin'' Gölcük Belediyesi'ne iadesine karar verdi.

FİLMİ DE ÇEKİLDİ

Sanığın babası Mustafa Kahraman, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, karara itiraz etmeyeceklerini belirterek, adalete güvendiklerini söyledi.
Artık yapacak bir şey olmadığını dile getiren Kahraman, bir gazetecinin ''Oğlum Bak Git'' isimli film için kendilerine daire verilip verilmediğini sorması üzerine, ''Daireyi verdiler, 10 sene ipotek ettiler. 10 sene beni kullanmaya kalktı, biz de kabul etmedik. Benim çocuğumu 10 sene kullanacaktı, ben de kabul etmedim. İpotek olmasaydı kabul edecektik, öyle yapınca kabul etmedik'' diye konuştu.
Kahraman, bundan sonra olayla ilgili başka bir girişimde bulunmayacaklarını ifade ederek, ''Mağdur olduk tabii. Çocuğum evden dışarı çıkamadı. Onun çoluk çocuğunun ne durumda olduğunu bir Allah bilir, bir de ben bilirim'' dedi. Oğlunun işine devam ettiğini belirten Kahraman, artık bu işin bittiğini, geçen süreçte çok mağdur olduklarını sözlerine ekledi.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı