BasketbolSpor

Öder kardeşler Karadağ’da
Basketbol ve eğitim yaşantılarını Türkiye ekiplerinden Darüşafaka’nın alt yapısında sürdüren Cenker ve Kağan Öder kardeşler, Karadağ’da basketbol kampına katıldı

 Tonguç KOTAK

 
Basketbol ve eğitim yaşantılarını Türkiye ekiplerinden Darüşafaka’nın alt yapısında sürdüren Cenker ve Kağan Öder kardeşler, Karadağ’da basketbol kampına katıldı.Öder kardeşler yaz sezonunun en önemli kamplarından biri olarak kabul edilen Kosarski Kampı’nda kendilerini geliştiriyor.

 

Öderler kampta

Cenker ve Kağan Öder kardeşler, Kosarski kamp yetkililerinin daveti ile Karadağ’a giderek bu kampta deneyimli antrenörlerle çalışmaya başladılar.

Kosarski Kampı, yıllardır Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde forma giyen Jelena Dublijevic ile İspanya’nın Valencia takımında oynayan erkek kardeşi tarafından yapılıyor.

Bu yıl Bamberg takımında asistan koç olarak görev yapan Vlado Scepanovic önderliğinde gerçekleşen ve bu yıl üçüncü kez düzenlenen kamp çalışması yoğun bir katılımla devam ediyor.

2 kapalı salon ve 2 açık sahanın olduğu kamp yıl içinde 3 ayrı dönemde yapılıyor.

 

Türkiye ve KKTC’den de sporcu istiyorlar

Seviyeye göre gruplara ayrılarak temel şut ve temel hareketlerin en iyi seviyede öğrenilmesi adına çalışmaların yapıldığı kampın yöneticileri, gelecek yıl hem Türkiye hem de KKTC’ye gelerek yetenekli oyuncuları kampa davet edeceklerini belirttiler.

 

Kampın önemli konukları var

Her gün önemli sporcuların ziyaret ettiği kampta bugün Real Madrid’in genç yıldızı Dino Radonçiç sporcularla bir araya gelecek.

Kampın en önemli amacı, yetenekli çocukları kayıt altına alarak takımlara ve üniversitelere referans göstermeleri.

Başa dön tuşu