“Ödenmeyecek Ödemiyoruz”

24 Mart 2013 Pazar | 11:34
“Ödenmeyecek Ödemiyoruz”

Duygu ALAN
Baraka Tiyatro Ekibi, Lefkoşa Sarayönü’nden Bandabuliya’ya kadar dün gerçekleştirdikleri yürüyüşle “Dünya Tiyatro Günü”nü kutladı.
Baraka Tiyatro Ekibi, Sarayönü’nde ve Bandabuliya’da ayrıca, nisan ayı boyunca sahnelenecek olan “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” isimli oyunlarının duyurusunu yaptı.
“Ödenmeyecek Ödemiyoruz” isimli 2 perdelik müzikli komedi oyunundan kısa sahneler de sunan Baraka Tiyatro Ekibi aktivistleri, “Tiyatro Hayattır” başlığı taşıyan “Dünya Tiyatro Günü”nün kutlandığı bir bildiri de dağıttılar.
Oyunda, zamlara tahammülü kalmayan kadınların ödeme yapmadan kaçmasıyla başlayan olaylar, iş yerlerinde, okullarda, sokaklarda yaşanan isyanlar anlatıldı. Bir yanda yaptıklarını birbirlerinden gizlemeye çalışan karı-kocalar, diğer yanda evlere baskın yapan polislerden kaçmak için yapılan planlar, iyice sarpa saran işler ve kahkahalarla güldüren vaziyetler, mizahi şekilde anlatıldı.
Kanto şarkılarının ve dansların da yer aldığı oyuna, “Sol Anahtarı” elemanları canlı müzik yaparak eşlik etti.

“Ödenmeyecek Ödemiyoruz” 1 ay sahne alacak
“Dünya Tiyatro Günü’nü sokakta kutluyoruz. Çünkü hayat sokakta ve sanat hayatın olduğu yerde” diyen Baraka Tiyatro Ekibi, Sarayönü’nde ve Bandabuliya’da “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” isimli 2 perdelik müzikli komedi oyunundan kısa sahneler sundu ve izleyicilere birer de bildiri dağıttı.
Baraka Tiyatro Ekibi, “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” isimli oyunun nisan ayı boyunca her Cumartesi ve her Salı günü saat 20.00’de Arabahmet Kültürevi’nde sahneye konulacağını kaydetti.
Bildiride, halkın yaşadıklarına sahneden ayna tutan bu oyunu izlemek isteyenlerin oyun biletlerini, Baraka Kültür Merkezi’nden veya Khora Kitap Cafe’den temin edebileceği belirtildi.