Köşe Yazarları

Ocak’ta yandı, Hisar’da Çöktü


Süper Lig ekiplerinden Küçük Kaymaklı dün Mağusa’da Türk Gücü’ne 2-1 mağlup olurken eline geçen puan farkıyla lider olma şansını da değerlendirememiş oldu. Geçtiğimiz hafta kendi saha ve seyircisi önünde Türk Ocağı’na mağlup olarak liderlik koltuğunu kaybetmişti Kaymaklı. Dün ise, haftaya lider giren GAÜ Çetinkaya’nın mağlup olması ile yeniden liderliğe yükselme şansı eline geçmişti Kaymaklı’nın ancak bu sefer de Mağusa Türk Gücü’ne mağlup oldu.

Mağusa Hisarlarında Türk Gücü karşısında pek bir varlık gösteremeyen Kaymaklı böylece 2 haftada 6 puan kaybetmiş oldu. Şampiyonluğa oynadığı söylenen Kaymaklı son iki haftada 6 puan alabilse şu anda en yakın rakibinin 6 puan önünde zirvede tek olacaktı ancak bunu başaramadı. Kaymaklı’nın bugün için en büyük şansı zirvedeki diğer takımların da son 2 haftadır puan veya puanlar kaybediyor olmasıdır.

Bir takım her zaman süper oynayacak ve bu şekilde şampiyon olacak diye bir şey yok. Ancak Kaymaklı bu sene genel olarak iyi değil. Son 4 haftada kazandığı veya kaybettiği maçlarda Kaymaklı’nın oynadığı oyunu beğenen pek fazla insan yok. Ancak galip gelinen maçlarda oynanan kötü oyunun pek bir önemi olmuyor. Kaymaklı genel anlamda oyun kuramıyor. Orta alanda top basmayı beceremiyor. Hava hakimiyeti de yok. Kanatlar işlemiyor. Top savunmada oldu mu forvetteki Massa’ya uzun atılıyor. Massa da tek yapabildiği şey olan topa sahip oluyor boştaki arkadaşına veriyor ve ordan da top Uğur ile buluşturuluyor. Tüm oyun kurgusu bu. Başka da bir şey yok. Son 2 haftadır bu kurgu işlemeyince takım puan alamadı. Kaymaklı’nın orta alanda üretken olması gerek ve kanatların hücumda daha etkin olması şart. Sadece Uğur ile bu iş olmuyor. Bir yere kadar..

Türk Gücü’nde gözle görülür bir iyileşme var. Ben Fırat Canova başta iken de MTG’nin iyi olacağını çıkışa geçeceğini söylüyordum halen daha da ayni görüşteyim. Ali Oraloğlu’nun gelmesi artı bir motivasyon yapmış takıma. Sakatlığı olan Halil Uçar da Faye de takıma oturdu. Ortada Adil ve Gürlü çok iyi ikili bence. Fırat, Arif ve Yasin ise hücuma önemli katkılar sağlamakta. Dün bu isimlere geriden Sami katıldı. Ni tekim Kaymaklı karşısında galibiyeti getiren gollerde de bu isimler vardı.

MTG’nin istikrarlı galibiyetlerle zirveye yaklaşması ligimizin kalitesi açısından önemlidir ve bunu başaracaklardır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı