Köşe Yazarları

Ocak, coştukça coştu


K-PET Süper Ligi’nin 24.haftasını, 29 puanla 11.sırada, başka bir deyişle, Play-Out sıralaması içerisinde tamamlamış olan Türk Ocağı ile zirve mücadelesinde, puan kaybetme lüksü kalmamış Doğan Türk Birliği arasındaki derbi maçı Ocak kazandı.

Karşılaşmaya her iki takım da “Tempolu” ancak kontrollü başladı. Doğan, Ahmet Coşkun ile Remzi’yi, Hasan Kanlı ile de Eneramo’yu pasifize etmek düşüncesiyle oyuna daha istekli girdi.

Nitekim oyunun başında Doğan, Okafor ile 1-0 öne geçerken, 20.dakikasından sonra oyunda yavaş yavaş dengeyi sağlayan Türk Ocağı, Michael, Ömer, James ve Doğukan’dan kurulu orta saha oyuncularının rakip yarı alanda daha fazla çoğalmalarıyla, Remzi ve Eneramo’ya final pasları organize etmeye başladı.  Maçın 30.dakikasında Ahmet Sönmez’in kafa vuruşunda top kaleye girerken, Selim’in topa dokunması sonucunda doğan ofsayt pozisyonu, bir yerde de oyunun kırılma noktası oldu. Ve Doğan’ın yavaş yavaş oyundan düşüşü, Türk Ocağı’nın oyuna hakim olma sonucunu doğurdu. Ve kontrolsüz ileri vuruşlar, Türk Ocağı atağı olarak geri dönmeye başladı. Her iki takımın da birbirlerine net bir üstünlük sağlayamadığı ilk devre 1-0 Doğan lehine tamamlandı.

Ocak ikinci devreye, önde basan, Eneramo ile rakip alanda baskı kuran ve takım olarak sürekli arayış içerisinde olan ve mücadele gücü yüksek bir tempoda başladı ve oyunu rakip alana yıktı. Organize ataklardan ziyade ileri atılan kontrolsüz toplarla neticeye gitmeye çalışan Doğan’ın sergilediği dağınık ve hücumda etkisiz futbolu, takım oyunu oynayan Türk Ocağı’nın “Kendi çalıp kendi oynaması” sonucunu yarattı. Ve golleri de peş peşe geldi. Ancak, Ömer’in skoru beraberliği getiren golü öncesi Eneramo’nun yaptığı faul, Doğan oyuncularının itirazına neden oldu. Ocak, Eneramo’nun 2., Remzi’nin 3. ve Justice’nin de kapanış olan 4. golü ile de, hem önemli derbiyi kazanmanın zevkini yaşadı, hem de Play-Out kabusunu yaşamayacağını, inanmayanların kafalarına adeta “kazıdı”. Ancak karşılaşma sonrasında sahada yaşananlar, günün güzelliğine gölge düşüren çirkinliklerdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı