Köşe Yazarları

Ocak 1 attı 3 aldıK-PET Süper Ligi şampiyonluk yarışının 22. haftasını; 10 haftası birincilik koltuğuna oturmak üzere 49 puanla tamamlayan Lider Yenicami’nin yanı sıra, zirve rekabetini sürdürebilmek için mutlak kazanmak zorunda olan GAÜ Çetinkaya ile, ilk etapta Play-Out potasının dışına çıkmayı ve ilerleyen haftalarda da üst sıralara yükselmeyi hedefleyen ve bu nedenle de puan almaktan başka alternatifi  olmayan Türk Ocağı takımları arasında dün gece oynanan müsabakayı, Remzi’nin attığı gol ile 1-0 kazanan Türk Ocağı puanını 28’e yükselterek derin bir “Oh” çekti. GAÜ Çetinkaya ise bu mağlubiyetle zirve yarışında önemli “Yara” aldı.
Her iki takım da karşılaşmaya “Kontrollü” ve “Tempolu” başladı. Ancak dakikalar ilerledikçe Türk Ocağı, Bilal ve Mustafa Avcı ile savunmasını sağlama alırken, ikinci bölgeyi oluşturan Michael, James ve Hascan’ın desteğinde, Eneramo ve Remzi’ye atılacak final paslarıyla rakibine nazaran daha fazla rakip yarı alanda gözükmeye başladı.Buna mukabil, sakat olan Serkan ve Erdinç ile cezalı olan Sercan’dan yoksun sahaya çıkan eksik GAÜ Çetinkaya ise, Ümitcan, Serhan ve Muammer’in yanı sıra, İbrahim Çıdamlı’nın organizesinde, David ve Eko’ya atılacak uzun toplarla pozisyon üretmeye çalıştı.

Ancak, gerek GAÜ Çetinkaya ve gerekse Türk Ocağı ikinci bölge oyuncularının, rakip ceza alanı çevresinde çoğalamaması ve olumlu final pasları verememesi, takımların beklenen düzeyde gol pozisyonuna girmesini ve dolayısıyla da skor üretmesini engelleyen önemli hususlar oldu. Nitekim karşılaşmanın ilk tehlikeli atağı, 12.dakikada topu kaleci Cenk’e kaptıran Eneramo’dan geldi. 18.dakikada uygun pozisyonda topa vuramayan David, GAÜ Çetinkaya’yı bir golden etti. 27.dakikada ise Eko’nun sert şutunda top yan direkten döndü. Karşılaşmanın kırılma noktasını teşkil eden ve 31.dakikada Hascan’ın, Serhan’ı düşürmesinden kaynaklanan penaltı atışında sahneye çıkan kaleci Ali, Hüseyin Kayalılar’ın vuruşunu karşılayarak, ilk devresinin 0-0 tamamlanmasına neden oldu.

Türk Ocağı ikinci devreye ileride basarak girdi. GAÜ Çetinkaya ise Türk Ocağı’nın tempolu baskısını kırabilmek için oyunu kendi alanında kabul etmek zorunda kaldı. Özellikle Serhan’da ileriye çıkmayınca oyun neredeyse GAÜ Çetinkaya yarı alanında oynanmaya başladı. Ve beklenen Ocak golü de, 49.dakikada Remzi’nin ayağından geldi. Her iki takımın da kazanma inanç ve arzusu bakımından “Mücadeleli” geçen karşılaşmanın ikinci devresinde, tarafların birbirlerine ayak uydurmaları ile de izleyenleri heyecanlandıran bir oyun ortaya çıktı. Sonuçta, dün gece kazanmayı en çok isteyen ve özellikle ikinci devrede büyük mücadele veren Türk Ocağı’na 3 puanı getiren iyi futboldan ziyade, kazanma hırs ve inançlarıydı.

Başa dön tuşu