Dünya

O iddialar doğrulandı ![dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]F[/dropcap]ransa Sivil Havacılık Kurumu, Akdeniz’de önceki gün düşen Mısır Hava Yolları’na (EgyptAir) yolcu uçağından duman alarmı geldiğine dair haberleri doğruladı.
BBC Türkçe’nin aktardığına göre yapılan açıklamada, alarmın Airbus A320 tipi uçakla bağlantının kesilmesinden hemen önce tespit edildiği belirtildi.Açıklamada ayrıca bu tip bir bilginin genelde, yangın başlangıcı anlamına geldiği bildirildi. Havacılık sektöründen haberler veren The Aviation Herald adlı internet sitesi, denize düşmeden birkaç dakika önce uçağın tuvaletinden ve elektrik sisteminden duman alarmı geldiğini duyurmuştu.

Fransa Sivil Havacılık Kurumu Sözcüsü, doğrulanan habere karşın, kazanın nedeni ile ilgili bir yorum yapmak için henüz erken olduğunu söyledi.

Mısır ordusu dün Akdeniz’de, İskenderiye kentinin yaklaşık 290 kilometre açığında yolcu uçağının enkaz parçalarının bulunduğunu duyurdu.

Bulunan parçalar arasında yolculara ait şahsi eşyalar da var.

Mısırlı yetkililer ise Yunanistan açıklarında düştüğü belirtilen uçağın ‘terör saldırısıyla’ düşürüldüğü ihtimalinin daha güçlü olduğunu açıklamıştı.

BBC Türkçe

Başa dön tuşu