O Anne Konuştu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Dünya

O Anne Konuştu

O Anne Konuştu

Boston Maratonu'ndaki bombalı saldırılarla bağlantılı oldukları düşünülen ve biri ölü ele geçirilen şüpheli Tsarnayev kardeşlerin annesi Zubeidat Tsarnaev, oğullarına tuzak kurulduğunu iddia etti.

Russia Today televizyonuna, henüz küçük oğlu polis tarafından yakalanmadan önce Dağıstan'dan telefonla bağlanan anne Tsarnaev, FBI'ın, büyük oğlu Tamerlan'ı internet üzerinden paylaşımları nedeniyle uzun süredir izlediğini ve attığı her adımdan haberdar olduğunu söyledi.


Anne Tsarnayev, "Oğullarım masum. Onları ben büyüttüm. Her gün beni arar ve benimle konuşurlardı. Onlara kesinlikle tuzak kuruldu" diye konuştu.

Küçük oğlu Cohar'ın onur öğrencisi olduğunu ve çevresi tarafından çok sevildiğinin altını çizen anne, büyük oğlu Tamerlan'ın da en büyük hayalinin ABD Olimpiyatlarında yarışmak olduğunu belirtti.

Anne Tsarnayev, FBI yetkililerin eve gelerek kendisiyle sık sık iletişime geçtiğini ve kendisine Tamerlan'ın radikal bir lider olduğunu söylediklerini vurguladı.

Oğlu Tamerlan'ın hayatındaki her ayrıntıdan FBI'ın haberi olduğunu iddia eden anne, "Oğlumun attığı her adımdan haberleri vardı. Onu kontrol ediyorlardı. Şimdi de terörden bahsediyorlar. Onlara tuzak kuruldu. Oğullarım kesinlike masum" ifadelerini kullandı.

Rusya Zvezda televizyonuna konuşan baba Anzor Tsarnayev ise Boston Maratonu saldırısından hemen sonra Tamerlan'la telefonda konuştuğunu ve ona kardeşi Cohar'a göz kulak olmasını tembihlediğini anlattı.

Tsarnayev kardeşler kim?

Kırgızistan'dan 2003'de ABD'ye göçmen olarak gelen Çeçenistan asıllı Tsarneav kardeşlerden Tamerlan, bir süre boks ile uğraştı. Boston'daki Bunker Hill College'ta öğrenci olan Tamerlan, National Golden Gloves 2010'a katılmak için okulu bıraktı. Evli olan Tamerlan'ın 3 yaşında bir kızı olduğu biliniyor.

Kız arkadaşına şiddet uyguladığı gerekçesiyle 2009'da göz altına alınan 26 yaşındaki Tamerlan'ın, Green Card aldığı ama sicilindeki bu suç nedeniyle ABD vatandaşı olamadığı tahmin ediliyor.

Düzenlenen operasyonun ardından yakalanan küçük kardeş Cohar'ın ise ağabeyine göre Amerikan kültürüne daha iyi entegre olduğunu yorumu yapılıyor. CNN televizyonundan Eric Mecado, liseyi Cambridge Rindge'da bitiren 19 yaşındaki Cahar'ın, böyle bir saldırının içinde olduğuna inanmanın güç olduğunu belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar