Magazin

Nurgül Yeşilçay Jüri Üyesi Olursa…
Her yıl bir ülke sinemasıyla ilgili özel bölüm düzenleyen Palic Avrupa Filmleri Festivali’nin bu yılki konuğu Türkiye. Sırbistan’ın Palic kentinde 13-19 Temmuz günlerinde düzenlenecek 20. Palic Avrupa Filmleri Festivali’nde özel bir Türkiye bölümü olacak.

Etkinlikte “Sen Aydınlatırsın Geceyi”, “Soğuk”, “Jin”, “Yeraltı”, “Kaybedenler Kulübü”, “Küf”, “Araf”, “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi” ve “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” filmleri gösterilecek.

Nurgül Yeşilçay’ın ana jüride yer alacağı festivale Türkiye’den Zeki Demirkubuz, Onur Ünlü, Ali Aydın, Yiğit Özşener, Ercan Kesal, Nadir Öperli ve Cenk Alibeyoğlu katılacak.

Palic Avrupa Filmleri Festivali ayrıca bu yıldan itibaren Seyfi Teoman’ın anısına bir ödül verilmesini kararlaştırdı. Seyfi Teoman Özel Ödülü, birinci ya da ikinci filmini çeken yönetmenlere verilecek.

Seyfi Teoman’ın yönettiği “Tatil Kitabı” daha önce Palic’te gösterilmiş, yapımcılığını üstlendiği “Tepenin Ardı” ise geçen yıl Palic’te büyük ödüle layık görülmüştü.Başa dön tuşu