Dünya

NSA, Hillary’nin seksini dinlemiş


ABD istihbaratının first lady olduğu dönemde Hillary Clinton’ın cinsel içerikli telefon görüşmelerini dahi dinlediği iddia edildi. İddiaya göre SSCB liderleri de anlaşmalar imzalanırken verilen kalemlere yerleştirilen cihazlarla dinleniyordu.Tüm dünyayı sarsan teknik casusluk skandallarına imza atan ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı NSA’nın vukuatları bir türlü bitmek bilmiyor. NSA’nın “first lady” olduğu dönemde Hillary Clinton’ı dinlemeye aldığı ortaya çıktı.Bu dinlemelerin bazılarının “utandırıcı biçimde cinsel içerikli” olduğu öne sürüldü. NSA ayrıca, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra eski Başkan Jimmy Carter’a da “kulak” vermiş.

NSA’nın eski ve ödüllü ajanı Wayne Madsen, yıllar önce görev yaptığı teşkilatın “sonradan gizliliği kaldırılmış” genelgelerine dayanarak “Beyaz Saray Sağlık Reformu Görev Gücü Başkanı” olduğu dönemde First Lady Hillary Clinton’ın “devlet memuru” sayılarak rutin dinlemeye alındığını belirtti. Buna göre, Hillary Clinton’ın bazı telefon konuşmaları “potansiyel olarak ve utandırıcı bir biçimde cinsellik” içeriyordu. Madsen bir genelgenin 3 Temmuz 1993 tarihli olduğunu belirterek belgede “Clinton’ın özel ilişkileriyle ilgili rapor yayınlanamaz” ibaresinin yer aldığını belirtti.

LEZBİYENLİK İDDİASI

Geçmişte Hillary Clinton’ın lezbiyen ilişkilerde bulunduğu yolundaki bazı iddialar zaman zaman ortaya atılmıştı. NSA gizli genelgesinin bununla ilgili olup olmadığı ise açıklık kazanmadı. Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra New York Senatörü ve daha sonra da ABD Dışişleri Bakanlığı görevlerinde bulunan Clinton’ın 2016 seçimlerinde Demokrat Parti “başkan adayı” olacağına inanılıyor.

Clinton halen ABD’deki en popüler siyasetçilerden biri.

LİDERLERİ İMZA KALEMİYLE DİNLEDİLER

ESKİ ajan Wayne Madsen, NSA ve CIA’nın oluşturduğu Special Collection Service (SCS) adlı özel istihbarat biriminin, ABD başkanlarının SSCB ve Rusya liderleriyle yaptığı anlaşmalar için düzenlenen imza törenlerinde kullandıkları “Parker” marka kalemlere böcek yerleştirdiğini öne sürdü. Bu kalemler, özellikle silahsızlanma anlaşmalarında devreye sokulurdu. Bu “böcekli” kalemleri taşıyan kişilerin çevresindeki konuşmalar dinlenebiliyordu. Liderlerin, imzalarını attıktan sonra kalemlerini değiştirmesi geleneği gelişmişti.

Başa dön tuşu