NKL zaferini kutluyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Magazin

NKL zaferini kutluyor

 “16’ncı Vodafone Freezone Müzik Yarışması”nda Namık Kemal Lisesi’ni Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan ve Müsteşar Ali Yönel de yalnız bırakmadı. NKL kafilesi yarışma öncesi Boğaz Turu yarışma sonrası ise İstanbul’u gezdi

“16’ncı Vodafone Freezone Müzik Yarışması”nda Namık Kemal Lisesi’nin üç dalda ödül alması ülkemizde de büyük sevince yol açtı.
Yarışmada 15’inci sırada performans sergileyen NKL’nin ilk ödülü, 11 bin 303 SMS alarak elde ettiği “Seyirci Özel Ödülü” oldu. Lionel Richie’nin “Hello” parçasını seslendiren NKL öğrencileri, yarışmadan üç ödülle ayrılmanın mutluluğunu yaşadı.Yarışmada birçok ünlü isim göze çarparken Teoman’ın da ön sıralardan yarışmayı izlemesi dikkat çekti.
Yarışma sonrasında Türkiye’nin başarılı ismi Emre Aydın da konser verdi. Aydın birbirinden güzel şarkılarıyla geceye renk kattı.
Yarışma öncesinde İstanbul Boğaz turu yapan Namık Kemal Lisesi kafilesi  yarışma sonrasında ise İstanbul’u gezme fırsatı buldu.

Atasayan: Katılmak önemli bir başarı

Milli Eğitim, Gençlik ve spor bakanı Mutlu Atasayan, NKL’nin performansını izlerken gururlandığını ve duygulandığını söylerken, yarışmaya katılmanın önemli bir başarı olduğunu belirtti.
Atasayan, öğrencilerin KKTC’yi en iyi şekilde temsil ettiğini ifade ederek, öğrencilerin önünü açan, yarışmaya katılabilmelerini sağlayan Telsim’e ve öğrencileri hazırlayan başta müzik öğretmeni Kürşat Öztürk olmak üzere herkese teşekkür etti.

Karas: KKTC’yi en güzel şekilde temsil ettiler

Karas da, NKL öğrencilerinin KKTC’yi en güzel şekilde temsil ettiğini, imkan verildiğinde gençlerin başarılı olduğunu, bunun bu yarışmayla bir kez daha görüldüğünü ifade etti.
NKL’nin performansının çok iyi olduğunu vurgulayan Karas, katkı ve destek koyan herkese teşekkür etti.

Fotoğraflar Mustafa Şenal

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar