Nefes teknikleri eğitim semineri verilecek

16 Ekim 2017 Pazartesi | 16:56
kıbrıs-türk-gazeteciler-birliği

Gazeteci ve öğretmenlere nefes teknikleri eğitim semineri düzenleniyor Kıbrıs Montessori Okulları ile Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, gazeteci ve okul öncesi öğretmenlerine yönelik nefes teknikleri eğitim semineri düzenliyor.

KTGB Eğitim Sorumlusu Damla Soyalp’ın verdiği bilgiye göre, Kişisel Gelişim Danışmanı ve Nefes Eğitmeni Canan Karakol tarafından verilecek eğitim, 19 Ekim Perşembe günü saat 18.30’da Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Kompleksi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Seminerde doğru nefes teknikleri ve farkındalık için uygulamalı eğitim yapılacak. Doğru nefes teknikleriyle; odaklanma, yaratıcılık, hoşgörü, esneklik, sağlıklı ve hızlı değerlendirme, koordinasyon, ekip uyumu, yaratıcılığı artırma, zaman ve stres yönetimi, beden dili, diksiyon, etkili ses kullanımı, hiperaktivite/dikkat eksikliği, ebeveyn-çocuk ilişkisi, öğrenci-öğretmen ilişkisi, partner ilişkisi ve iş ilişkilerine çözümler getiriliyor.

20 Ekim’de Girne Montessori Okulu’nda Kişisel Gelişim Danışmanı ve Nefes Eğitmeni Canan Karakol, 20 Ekim Cuma günü de saat 18.00’da Girne Montessori Okulu’nda velilere yönelik nefes teknikleri eğitim semineri düzenleyecek.