Spor

Nefes kesen maç Yakın Doğu’nun: 29-30
Hentbol Kadınlar Ligi ile Büyük Erkekler Ligi’nde Play-Off mücadelesi başladı.

Uzatmada Ydü:
Kadınlar Hentbol Ligi’nde Yakın Doğu Üniversitesi normal süresi 25-25 biten maçta DİGEM’i 30-29 yenerek seride 1-0 öne geçti. Erkeklerde ise Doğu Akdeniz Üniversitesi deplasmanda Gençlik Gücü’nü 30-26 mağlup etti Hentbol Kadınlar Ligi ile Büyük Erkekler Ligi’nde Play-Off mücadelesi başladı.

İki maç kazanım esasına göre oynanan seride kadınlarda Yakın Doğu Üniversitesi, erkeklerde ise Doğu Akdeniz Üniversitesi rakipleri karşısında 1-0 öne geçti.

YDÜ uzatmada: 29-30

Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ve büyük bir çekişmeye sahne olan maçta Yakın Doğu Üniversitesi deplasmanda DİGEM’i uzatma sonucunda 30-29 yendi.

Baştan sona büyük çekişmeye sahne olan maçın normal süresi 25-25 berabere tamamlandı. Uzatmada da çekişme son ana kadar sürdü ve maçı YDÜ 30-29 kazanarak seride 1-0 öne geçti.

DAÜ avantajı yakaladı:

Erkekler Ligi’nde klasmanı ilk sırada bitiren Doğu Akdeniz Üniversitesi, Play-Off’a dördüncü sırada giren Gençlik Gücü karşısında Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynadığı maçı 30-26 kazanarak iki maçlık seride 1-0’la avantaj yakaladı.

 

Başa dön tuşu