Necati Özsoy Göçmenköy-Türk Ocağı maçını yorumladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 8, 2023
Spor

Necati Özsoy Göçmenköy-Türk Ocağı maçını yorumladı


Necati Özsoy Göçmenköy-Türk Ocağı maçını yorumladı

(Necati Özsoy)

Süper Lig’de ilk hafta aldığı galibiyetten sonra 9 maçtır hasret yaşayan Göçmenköy dün zor da olsa şeytanın bacağını kırdı ve bu hasrete son verdi.

Hafta arası Hasan Kargılı’yı teknik sorumlu olarak takımın başında görevlendiren Göçmenköy konuk etiği Ocak karşısında maça yine kötü başladı.

Türk Ocağı özellikle ilk devrede oyunun hakimiydi. İleride Doğukan topla buluştuğu zaman Ocak pozisyonlar üretti fakat gol yolunda acemi davranışlar, sonuca gitmelerine mani oldu. Ertaç bu maçta savunmada Bilal ile başladı. İleride Doğukan ve İlker’i topla buluşturup gol arayışları yaptılar. Zaman zaman Bilal da ileriye çıkıp uzun toplarla rakibi geçmek istediler. Göçmenköy’de Malik bu maçta iyi mücadele etti ve uzun toplarda rakibe fırsat vermedi.

İkinci devrede Ocak İlker’i savunmaya Bilal’I öne alıp daha cok uzun top çalışması yaptı fakat bu sefer savunmadaki zaafiyet Göçmenköy’ün lehine döndü. Musa, Bekir ve Same ile hücum gücünü artıran Göçmenköy 2. Devrede oyunun hakimiydi ve  sayısız gol pozisyonu buldu. Bunlardan tek gol Musa’nın şık kafa vuruşunda geldi. Fakat Bekir, Mujeci, Musa, Arda öyle net pozisyonlarda gol kaçırdılar ki imkansızı başardılar. Tribünde az sayıdaki Göçmenköy taraftarı ve yedek kulübesi kaçan gollerde saç baş yoldu. Ocak cephesi ise girmeyen goller karşısında hep beraberlik umutu taşıdı fakat 1-0’lık skoru değiştirecek pozisyon bulamadı.

Göçmenköy sanırım bu maçın 2. Devresinde bu sezon girmediği pozisyon kadar pozisyon buldu. Beceriksizce yapılan vuruşlar farklı galibiyeti kaçırdı. Kalelerinde eğer bir gol görmüş olsalardı bu kaçan gollerin faturalarını zor öderlerdi. Hasan Kargılı Hoca’nın sanırım ilk antrenmanda bu konuda fubolcularla iyi bir analiz yapması gerekecek.

Maçın hakemi Kerem Eran ve yardımcıları başlarılı yönetim gösterdiler.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar