Necati Özsoy Cihangir-Göçmenköy maçını yorumladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Eylül 25, 2023
Spor

Necati Özsoy Cihangir-Göçmenköy maçını yorumladı


Necati Özsoy Cihangir-Göçmenköy maçını yorumladı

Northernland Kıbrıs Kupası’nda yarı final rövanş maçında Cihangir ile Göçmenköy karşılaştı. İlk maçta 1-0 skor avantajı olan Göçmenköy rövanşta etkisizdi. Kendi sahasında iyi futbol oynayan Cihangir rakibi karşısında baştan sona üstün bir oyun sergileyerek 4-0 galibiyet ile adını finale yazdırdı.

Maçın ilk dakikasında Göçmenköy Amadou ile yakaladığı net pozisyondan sonra atak yapamadı. Oyun hakimiyetini elinde tutan Cihangir, kontrollü, topa sahip olup ileride güzel pozisyonlar üretti. Göçmenköy savunması zor anlar yaşarken erken görülen sarı kartlarla Malik, Mahmut temkinli oynamak zorunda kaldı. İlk devrede Muhittin’in kafa golü ile üstünlük yakalayan Cihangir 2. Devreye de etkili başladı. Babacar, Muhittin, Sercan, Yankı, Hakan organizeli ataklar yaptılar. İkinci devrede peş peşe gelen gollerle hakettikleri galibiyete imza atıp güle oynaya finali gördüler.

Göçmenköy ligdeki son maçında puan alıp play-outa kalmadan lige tutunmak hedefinde. Bu düşünce ile kupada yarı final oynaması bile büyük başarı. Cihangir karşısında mücadele olarak iyiydiler, ancak pozisyon üretmede sıkıntı vardı. Amadou yabancı oyuncu olarak hiç katkı sağlamadı. Malik görevini iyi yaptı. Burak özellikle 2. Devrede güzel pozisyonlar buldu. Ancak şanssızdı, direklere takıldı.

Maçın hakemi Kerem Eran ve yardımcılarına çok iş düşmedi. Kontrolü kaybetmeyen Kerem Eran’a Göçmenköy’den gösterdiği sarı kartlara karşı tepkiler vardı ancak hepsi doğru ve yerinde karardı. Hatta 2. Devrede Malik’in penaltı yarattığı pozisyonda 2. Sarıdan kırmızı bile verebilirdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar