Necati Özsoy Çetinkaya-MTG maçını yorumladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Spor

Necati Özsoy Çetinkaya-MTG maçını yorumladı


Necati Özsoy Çetinkaya-MTG maçını yorumladı

Şampiyonluğa adım adım yaklaşan Mağusa Türk Gücü yakın takipçisi Cİhangir’in geçtiğimiz haftalarda yaşadığı puan kayıplarından dolayı artık maçlara daha rahat çıkmasına neden oldu.

Çetinkaya gibi bir takımın karşısına da bu rahatlıkla çıkan Mağusa Türk Gücü, rakibi fazla ciddiye almadığı zaman işinin ne kadar zor olduğunu ilk 45 dakikada gördü.

Maça iyi motive olarak başlayan Çetinkaya özellikle Agoha ile etkili oldu. MTG savunmasına sıkıntılı dakikalar yaşatan Agoha ilk dakikalarda yakaladığı net pozisyonda sonuç alamadı. Çetinkaya Ramadan’ın kadroda olmamasına ragmen, orta sahada çok çalışıp, kazanılan topları Agoha ile buluşturarak gol aradı. Savunmada da güçlü durarak Pote ve Şenol’un pozisyon bulmaması için mücadele etti.

Gol pozisyonu bulmakta sıkıntı yaşayan MTG bir yan topta Pote’nin kafa vuruşunda topun direkten dönüp Şenol’un önüne düşmesi ile bulduğu gol skoru 1-0 yapsa da ilk 45 dakika MTG için sıkıntı devam etti. Çetinkaya kazandığı penaltıda Agoha ile eşitliği yakaladı ve devre beraberlikle bitti.

İkinci devrede genç Atay’ı oyuna alan Ali Oraloğlu sol kanatta takımı hareketlendirdi. Genç Atay aldığı forma şansını iyi değerlendirdi. Yaptığı ortalar ve topa hakim olduğu zaman olumlu pasları dikkat çekti. Ard arda gelen gollerde de etkisi büyük oldu.

48’de Çetinkaya savunmasının büyük hatasında topa

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar