Köşe Yazarları

Ne istediğini bilen kazandı
Girne 20 Temmuz Stadı’nın mükemmel zemininde karşı karşıya gelen iki farklı hedeflerdeki takımların mücadelesinde gülen taraf, ne istediğini bilen, takım görüntüsü veren, birlik ve beraberlik içinde mücadele eden Gönyeli oldu.

Karşılaşmanın henüz daha başında Şahin ile kaleci Burak'ın anlaşmazlığında Ertuğ’un araya girerek yaptığı bir vuruş vardı. Gönyeli tribünlerinden çizgiyi geçtiği gerekçesiyle yükselen tepkilere buradan cevabım olsun ki kaptan Raif topu çizgiye gelmeden çıkarmayı başardı. Girne Halk Evi, bu ligden kolay bir şekilde bir üst lige çıkar düşüncesini taşıyanlara nispet yapar gibi ligden çıkmamak adına elinden geleni yapacak diye cevap vermek isterim.
GHE kadrosuna tek tek bakıldığı zaman kaliteli ve yetenekli oyunculardan kurulu. Fakat herkesin kendi kafasına göre hareket etmesi takım olamama olgusunu ortaya koyuyor. Bu durum da ilk günden bugüne kadar var olan bir olaydı.
Girne ekibi önce kendi kendisinin birebir rakibi durumundadır. Kimsenin kimseye tahammülü yok. Şenol çok yetenekli bir futbolcu ancak saha içinde arkadaşlarına konuşma üslubunun takım ruhunu zedelediğini düşünüyorum. 30. dakikada Çağakan'ın kırmızı kart görmesi maçın kırılma anı olacak diye düşünsem de esas kırılma anı, kenar yönetimin Erkan gibi orta alanda topa hakim ve yönetici tarzında bir oyuncuyu oyundan alması olduğunu düşünüyorum.
Gönyeli gücünü bilerek verdiği mücadele sonunda gülen taraf olmayı başardı. Özellikle maç sonunda gösterdikleri birlik beraberlik içinde sevinç gösterileri yapmaları, bu işi ne kadar ciddiye aldıklarının göstergesidir.
Bu karşılaşmada Gönyeli adına çok beğendiğim iki futbolcuyu tebrik etmek isterim. Birisi Ahmet Can Temel diğeri ise Veli Avcı.  Bu çocuklar tüm enerjilerini sahaya yansıtarak takımlarının sahada neredeyse rakibinden iki kişi fazlaymış gibi görünmesinde en büyük etkendi.
Gönyeli pozisyonu itibari ile rahat bir konumda olmasa da önümüzdeki 9 haftalık süreçte bu maçtaki gibi azim ve hırs ile mücadele ettikleri takdirde rahat bir nefes alacakları günler uzak değildir.
GHE’de yönetim ve teknik heyet radikal kararlar alıp saha içi sorunlarını çözmeye gitmez ve kapatmaya çalışmazsa, inanın ki bu takıma yazık olacak.
Karşılaşmadaki iki penaltı kararı da bana göre doğru. Sadece GHE futbolcusu Yankı'nın sarı kartı var iken tepki olarak topa dokunması değil vurmasını görmemezlikten gelmesi dışında hakemler bence güzel bir mücadele yönetti.Başa dön tuşu