National Geographic 125'inci Yılını Kutluyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 23, 2024
Dünya

National Geographic 125’inci Yılını Kutluyor

National Geographic 125'inci Yılını Kutluyor

Bu özel karelerden biri de 1991 yılında Körfez Savaşı sırasında Steve McCurry'nin patlamaların önündeki develerin görüldüğü fotoğraf.


 Meksika'nin Yucatan eyaleti yakınlarındaki Cenote Xkeken'de sarkıtlar altındaki yüzücünün üstüne vuran güneş ışığının renkleri nasıl da canlandırdığı görülüyor. Fotoğrafı çeken ise John Stanmeyer 

 

2010'da Afganistan'da çekilen bu karenin sahibi ise Lynsey Addario. Fotoğraftaki Noor Nisa doğum yapmak üzere. Kocası da onu hastaneye götürmekte kararlı ancak arabası bozulmuş ve başka bir araba bulmaya gitmiş. Fotoğrafın altına, "Noor Nisa bu çekimden sonra bir kız bebek dünyaya getirdi" notu düşülmüş.

Paul Nicklen, 2006 yılında Antarktika'da görüntülediği bu deniz leoparının kaçmasını beklemiş ancak o kameranın daha da yakınına gelmiş.

1939'da Teksas'ta çekilen bu karenin sahibi Luis Marden. Fotoğrafçı, kovboy kızın ponisini park ettikten sonra bileti alırken görüntülemiş.

National Geographic'in belki de en meşhur fotoğrafı 'Afgan kız' portresi. 1984'te Pakistan'da çekilen fotoğrafın sahibi Steve McCurry.

1909'dan ABD'nin Alaska eyaletinde filmlerini buzlu deniz suyunda yıkayan kişi, fotoğrafçı Oscar D. Von Engeln'den bir başkası değil.

1969'da Ay'da çekilen bu karedeki astronot Buzz Aldrin, önündeki vizörde ise Neil Armstrong'un yansıması görülüyor. Apollo 11'in astronotları, Ay'a giderken yanlarında National Geographic bayrağını da götürmüşlerdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar