Münhal 30 değil 60 olmalı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ekim 3, 2023
Kıbrıs

Münhal 30 değil 60 olmalı

KTAMS logo

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Sekreteri Güven Bengihan, Sağlık Bakanlığı’nın Başbakanlık’tan 30 kişilik Yüksek Hemşire yetkisi talep etmesinin ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu savunarak, yetkinin 60 kişi olacak şekilde düzenlenmesini talep etti.

Yazılı bir açıklama yapan Bengihan, bu konuda her türlü mücadeleyi vereceklerini belirtti.


Dünya ortalamasında her hemşireye 5 hasta düşerken KKTC’de her hemşireye 12 hasta düştüğünü kaydeden Bengihan, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi’nin Teşkilat Yasası görüşülürken sendikanın gerek Teknik Kurul’da gerekse Meclis komitesinde hemşire kadrolarının artırılması için çaba sarf ettiğini belirtti.

III. Derece Yüksek Hemşire kadrosunda 60 kişilik artış yapıldığını kaydeden Bengihan, “Hal böyle iken Sağlık Bakanlığı’nın Başbakanlık’tan 30 kişilik yüksek hemşire yetkisi talep etmesi  ihtiyacı karşılamaktan çok uzaktır. Sağlık hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi ve çalışanların insanca çalışma koşullarına kavuşması adına yetkinin 60 kişi olacak şekilde gerekli düzeltmenin yapılmasını talep eder, bu konuda her türlü mücadeleyi vereceğimizi vurgularız” ifadelerine yer verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar