Muhabiri parçalayıp sokağa attılar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Dünya

Muhabiri parçalayıp sokağa attılar

Muhabiri parçalayıp sokağa attılar

Meksika'nın kuzeyindeki Coahuila eyaletinde etkili olan uyuşturucu taciri "Zetas" isimli çete, 22 yaşındaki foto muhabiri Daniel Martinez Bazaldua ve 23 yaşındaki Julian Zamora'yı vahşice öldürdü. Parçalanarak öldürülen Bazaldua ve Zamora'nın cesetlerine ait parçalar ise Saltiillo kentinde sokağa atıldı.

Savcılık tarafından yapılan açıklamada, ceset parçalarının dün sokakta bulunduğunu ve öldürülen kişileri Daniel Martinez Bazaldua ve Julian Zamora olarak teşhis ettiklerini söyledi. Savcılık, cinayetin "Zetas" isimli çete tarafından işlendiğini gösteren bir notun ceset parçalarının yanında bulunduğu belirtildi. Öldürülen iki kişinin örgütü terk ettikleri için cezalandırıldığı iddia edildi.


Coahuila eyaleti Adalet Bakanı Homero Ramos, konuyla ilgili daha sonra yaptığı açıklamada, öldürülen iki kişinin yasadışı faaliyetler içerisine girdiklerinin tespit edildiğini söyledi.

'KURBANLAR SUÇLANIYOR'
Adalet Bakanı Ramos'un açıklamalarına sert tepki gösteren "Vanguardia" gazetesi, "Coahuila eyaleti ve yetkililerinin kurbanları suçlayan ve ciddi bir delil ortaya koymadan onları sabıkalı pozisyonuna düşüren açıklamaları endişe verici boyutlara ulaşmıştır. Bu duruma geldiğimiz için üzgünüz" denildi.

Gazete, "Sadece ciddi ve profesyonel bir soruşturma sonucunda bu cinayetlerin gerçek nedenleri ortaya çıkacaktır" dedi.

Uluslararası haber ajansı AP'ye açıklama yapan "Vanguardia Gazetesi Yayın Yönetmeni Ricardo Mendoza, foto muhabiri Martinez Bazaldua'yı "sakin", "sevecen" ve "heyecan"lı biri olarak tanımladı. Yayın Yönetmeni Mendoza, foto muhabiri Bazaldua'nın öldürülmesinin çektiği fotoğraflarla ilgisi olup olmadığını bilmediğini de söyledi.

GAZETELER TEHDİT ALTINDA
COahuila eyaletinde yayınlanan başka bir gazete de, "Zetas" isimli çetenin liderinden tehdit aldıktan sonra, uyuşturucu kartelleriyle ilgili haber ve fotoğraf yayımlamayı kestiklerini açıkladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar