Muğla'nın Büyüleyici Dünyası: En İyi Muğla Otelleri - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Seyahat

Muğla’nın Büyüleyici Dünyası: En İyi Muğla Otelleri

Yaz sezonunun açılmasıyla beraber her ilçenin ve beldenin ilgi gördüğü Muğla ili, gezilip görülecek yerler arasındadır. Genellikle Bodrum’un ön plana çıktığı şehirler arasında olan bölgelerdir. Bir çok medeniyetin hakimiyetine girmiş olan Muğla ili içinde keyifli bir tatil planınız varsa eğer Muğla otelleri uygun fiyat içerikleri ile her bütçeye uygun bir konaklama imkanı sunar. Muğla’nın en popüler tatil beldesi olan Bodrum, başta olmak üzere her beldesinde tatil yapma imkanı sağlar. Gezilip görülmesi gereken yerler arasında Bodrum Kalesi, Bodrum Sualtı, Zeki Müren Sanat Evi, Asphalt Koyu, Bodrum Antik Tiyatro, bölgede görülmesi gereken yerler arasındadır.

 


Bodrum’a gelip yapılacak aktiviteler arasında özellikle su sporları bulunmaktadır. Yamaç paraşütü yapmadan ve 12 adalar tekne turuna katılmadan tatilinize son vermeyin. Yapılan tekne turları için Dalyan ilçesini tercih edebilirsiniz. Bodrum barlar sokağı başta olmak üzere Fethiye ve Marmaris İlçesi’nde gece hayatını keşfedebilirsiniz. Fethiye ve Marmaris koylarında düzenlenen dalış turlarına da katılabilirsiniz.

 

Muğla yöresine ait eşsiz lezzetteki yemekleri, Ege mutfak kültürünün önemli bir bölümünü oluşturur. Muğla yöresine ait olan restoranlarda ilk olarak Çökertme kebabı, Muğla Saraylısı, taze börülce yemeği ve kabak çiçeği kızartmasını denemeden gitmeyin. Deniz ürünleri aynı zamanda Muğla için önemli bir yere sahiptir. Şehrin her bölgesinde bulunan restoranlar lezzet açısından oldukça mükemmel yerlerdir.

En Konforlu Muğla Otelleri

 

Muğla’da en konforlu otel denilince akla sadece lüks oteller gelmemelidir. Muğla’nın her bölgesinde uygun konaklama seçenekleri bulunan ve birinci sınıf hizmet veren oteller mevcuttur. En iyi otellerin büyük bir bölümü Bodrum otel seçenekleri arasındadır. İsviçre tarzı şeklinde hizmet veren ve Türk misafirperverliği ile buluşmayı başaran otel Bodrum’un sahilinde yer almaktadır. Swissotel Resort Bodrum Beach, Bodrum mimarisine uygun şartlar altında inşa edilmiş ve iki katlı olarak yapılan bu otel, 66 odadan oluşmaktadır. Üç adet restoran ve iki adet barı bulunan, aynı zamanda Türk mutfağının eşsiz lezzetleri ne destekleyen otel içinde en kaliteli içecekler yiyecekler gelen misafirlere ikram edilmektedir. Deniz, güneş ve kum üçlüsünün dışında kapalı ve açık yüzme havuzları, spa, sauna, sağlık ve özel plajlarının bulunduğu otel, konaklama açısından oldukça konforludur.

 

Birinci sınıf hizmeti veren, Bodrum’un adresinde bulunan Muğla’nın en iyi otelleri arasında ilk sırada Kempinski oteli bulunur. El değmemiş Barbaros kayalıklarında bulunan bu otelde birinci sınıf tesisler ve farklı yeme içme konseptleri bulunur. Temiz ve hijyenik odaları sayesinde en güzel konaklamayı sunan ve herhangi bir memnuniyetsizliği yer vermeyen bu otelde konaklayan misafirler oldukça memnundur.

 

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Hotel Unique, dağ manzarası ve deniz manzarası ile 19 odası bulunan ve gelen misafirlerine hizmet veren oldukça konforlu bir oteldir. Türk mutfağının lezzetli yemeklerinin bulunduğu ve kahvaltılarında Ege yöresinin organik yiyeceklerinin kullanıldığı eşsiz mutfağa sahiptir.

 

Muğla’da Gezilmesi Gereken Yerler Nelerdir?

 

Azmak Nehri

 

Muğla, Türkiye’nin gezilip görülmesi yerler arasında bulunur. Birbirinden eşsiz güzellikleri sahip olan Ege ve Akdeniz bölgesinin arasındadır. Batısından doğusuna birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Muğla ilinde gezilip görülmesi yerler oldukça fazladır. Muğla ilinin doğal akvaryum görünümünde olan Azmak nehri, her yıl 1 milyonu aşkın turisti kendisine çeker ve eşsiz güzelliği ile hayran bırakır. Azmak nehri Gökova Körfezine dökülmektedir. Azmak kelimesi küçük su birikintisi demektir ve bu nehirde tekne gezintisine çıkabilirsiniz.

 

Bodrum Kalesi

 

Türkiye’nin turizm cennetlerinden olan Bodrum’da, bodrum kalesi bulunur. Bodrum kalesi iki liman arasında bulunan kayalıkların üzerine yapılmış ve bu kale, bugün Sualtı arkeoloji müzesi olarak kullanılmaktadır. Fosforlu mağara, Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde bulunan en güzel yerlerden bir tanesidir. Bu güzel ismini doğal ve büyüleyici güzelliğinden almıştır. Buraya ulaşabilmeniz için tekne turu yaparak görmeniz mümkündür. Tekne küçükse eğer mağaranın içine girebilir ve denizin berraklığı ile beraber doğal güzelliğini şahit olabilirsiniz.

 

Dalyan-Kaunos Kral Mezarları

 

Akdeniz ve Ege bölgesini birleştiren Dalyan, tarihi doğası ile beraber bir çok turist ev sahipliği yapmıştır. dalyana geldiğiniz zaman bir çok tarihe ve eşsiz doğaya tanıklık etmiş olursunuz. Yüksek kayalarla oyulmuş yapılardan olan Kaunos Kral Mezarları gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır. Dal yana geldiğiniz zaman mutlaka ünlü çamur banyosu yapıp şifa bulabilirsiniz.

 

Datça-Knidos Antik Kenti

 

Tekir bunun üzerinde yer alan, Ege ve Akdeniz’in birleştiği nokta arasındaki Reşadiye yarımadasının en uç kısmındadır. Antik Çağ döneminin en önemli sanat ve kültür merkezleri arasındadır. Demokrasinin ilk örneklerini yaşamış olan Datça’ya kendi aracınızla veya otobüsle rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Fethiye-Ölüdeniz Kelebekler Vadisi

 

Fethiye ilçesinin sınırları içinde olan kelebekler vadisi, 80’den fazla kelebek türünü barındırdığı için bu bölgeye kelebekler vadisi denmektedir. Genellikle bu türlerin içerisinde bulunan kaplan kelebeği, bu vadiye ismini vermiştir. Babadağ da bulunan kelebekler vadisinin eşsiz manzarasını tanıklık edebilir hem de Ölüdeniz beldesinden kalkan teknelere binebilirsiniz.

 

Bodrum-Deniz Müzesi

 

Geçmişten günümüze ışık tutan ve Bodrum’da yer alan deniz müzesinde taşımacılık ve balıkçılıkta kullanılan teknelerin örneklerini görebilirsiniz. Bodrum denince akla ilk gelen Halikarnas Balıkçısı adıyla bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlıya buradan bir köşe tahsis edilmiştir. Denizciliğe ilginiz varsa eğer Bodrum’a geldiğiniz zaman buraya da mutlaka uğramanız gerekiyor.

 

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar