Mucize - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 24, 2023
Köşe Yazarları

Mucize

Ali YöneyAli Yöney

Şht. Hüseyin Ruso Stadında, K.Kaymaklı, Hamitköy mücadelesinde mucizeyi gerçekleştiren taraftı. Maçın ilk bölümünde penaltı kazanan K.Kaymaklı Özgür ile atışı gole çeviremedi. Kısa zaman içerisinde kalesinde golü gördü. Devreyi tek farklı skorla mağlup kapattı.

İkinci devrede savunmada Mehmet Kaygısız ve sonradan oyuna dahil olan Tuğrul kırmızı kartla oyun dışında kaldılar. Futbolda her şey kötüye dönmüş oldu.


Mücadelenin son bölümünde Felix serbest atıştan ve Mihail uzatmada bulduğu iki golle bitmiş maçı geri çevirmesini bildi. Futbol oyunu mücizelerle dolu olduğunu Ruso’da yaşanmış oldu.

Maç sonu görülmeye değerdi.

Kaymaklı Başkanı Akay Aşina takımı taraftarıyla birlikte saha içerisinde sevinç yaşadı. K. Kaymaklı kötü performans sergiledi. Dün futbolda zor olanı yapmış oldu. Dokuz oyuncuyla mücadeleyi kazanarak haftayı kazançlı kapatmış oldu.

Hamitköy maçın sonunu getiremedi.

Mücadelede uzun süre deplasmanda 1-0  üstün olan taraftı. Mücadelede oyun içerisinde rakibin eksik oyuncu avantajından yararlanmayı bilemedi. İkiyi bulup maçı koparamadı. Maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

İyi oyun ortaya koyan Hamitköy takım olarak büyük şok yaşamış olduğunu düşünüyorum.

Futbol hakemin bitiş düdüğünü çalana kadar sürprizlerle dolu olduğunu Ruso’da maçı izlemeye gelen futbolseverler yaşamış oldu.

K.Kaymaklı gitmiş maçı çeviren kazanılan serbest atışı gole çeviren Felix oldu. Güzel gol attı.

Hamitköy genç oyunculardan oluşan takım kurgusuyla tecrübesizliğinin kurbanı oldu diyebilirim. K.Kaymaklı kenar yönetimi böylesi zor mücadeleyi galibiyetle tamamladıkları için tebriki hak ettiklerini söyleyeyim.

Hakem Ali Özer kırmızı kartlar doğru kullanmış ve yardımcılarıyla iyi yönetim gösterdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar