Kıbrıs

MTG futbolcusu şimdilik serbestNadire BAHADİ
Gazimağusa’da 2013 yılı Aralık ayı ile 2014 yılı Şubat ayları arasında 6 farklı iş yerinden telefon ve kıyafet çaldıkları gerekçesi ile tutuklu bulunan MTG futbolcusu Abraham Mike Lewis ve ev arkadaşı Victor Borbor, tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Hırsızlık suçlaması ile dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Ayşen Toroslu karşısına çıkarılan zanlı Lewis teminata bağlanarak serbest bırakılırken, zanlı Victor Borbor ise 2 ayı geçmemek üzere hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
Polisin soruşturması tamamlandı
Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Cemil Awwad, zanlı Abraham Mike Lewis ile Victor Borbor’un 2013 yılı Aralık ayı ile 2014 yılı Şubat ayı arasında 6 farklı işyerinden toplam 5 bin TL değerinde cep telefonları ile toplam 430 TL değerinde giyim eşyalarını sirkat ettiklerini hatırlattı. Zanlı Lewis’in ise Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü’nde futbolcu olduğunu belirten Awwad, zanlı Borbor’un ise işsiz ve KKTC’de kaçak olarak yaşadığını açıkladı. Zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığına işaret eden Awwad, zanlı Borbor’un 2 ayı geçmemek üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini, zanlı Lewis’in ise tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanmasını talep etti.
Lewis serbest, Borbor cezaevine
Zanlı Victor Borbor ülkede kaçak yaşaması nedeni ile yargılanmaktan kaçabileceği gerekçe gösterilerek 2 ayı geçmemek üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, Yargıç Ayşen Toroslu zanlı Lewis’in ise yurtdışına çıkışını yasaklayarak pasaport ve seyahat belgelerine el konulmasını ve 5 bin TL nakdi teminat yatırmasına karar verdi.


Başa dön tuşu