Montessori’de online kutlama - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısSürmanşet

Montessori’de online kutlama

Kıbrıs Montessori Okulları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100.yılını coşkuyla kutladı.

Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında eğitime online devam eden Kıbrıs Montessori Okulları, içinde bulunduğumuz koşullara rağmen, sosyal medya üzerinden de olsa çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşattı.


Montessori öğretmenleri, velilerin de işbirliği ile çocuklarla güne özel video çekti.

Çocukların 23 Nisan temalı dans gösterileri ve şiir dinletisinin yer aldığı video kayıtları, İstiklal Marşı, Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün’ün açılış konuşması, Montessori öğretmenlerinin güne dair mesajları ile harmanlandı.

23 Nisan temalı videolar, okulların facebook hesaplarında (ODTÜ Montessori Okulu-METU Montessori School, Girne Montessori Okulu ve Lefkoşa Montessori Okulu- Nicosia Montessori School) paylaşıldı.

Kıbrıs Montessori Okulları’nın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” temalı videosu, İstiklal Marşı’nın okunması ile başlıyor. İstiklal Marşı’nın hemen ardından Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün’ün açılış konuşması, velilere, öğretmenlere ve de dünya çocuklarına yönelik güne özel mesajları bulunuyor.

Düzgün’ün konuşmasının bitiminde video, Montessori çocuklarının “Hayat Bayram Olsa”, “Sev kardeşim”, “Arkadaşım Eşek” şarkıları eşliğindeki dans gösterileri, solo performansları, şiir dinletileri ve güne dair mesajları ile devam ediyor.

Kıbrıs Montessori Okulları öğretmenlerinin de güne özel mesajlarının bulunduğu videolardan birinde ise Lefkoşa Montessori Okulu- Nicosia Montessori School öğretmenlerinden Nuriye Samancıoğlu’nun çocuklara bir sürprizi yer alıyor.

Hatice Düzgün

Düzgün: Çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak, vatanı sevmek tam da böyle bir şeydir

 

Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün, : bayramının 100’üncü ılı olduğunu belirtelere. Mustafa kemal Atatürk’ün ODTÜ Montessori Okulu-METU Montessori School, Girne Montessori Okulu ve Lefkoşa Montessori Okulu- Nicosia Montessori School facebook hesaplarında paylaşılan video ile tüm dünya çocuklarının, öğretmenlerin ve velilerin bayramını kutladı.

Düzgün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılı münasebeti ile yaptığı konuşmada, önemli mesajlar verdi.

Düzgün’ün konuşması şöyle:

“Sevgili çocuklar, saygıdeğer veliler ve sevgili öğretmenler; bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılı. Mustafa Kemal Atatürk, çocuğa verdiği değeri, 23 Nisan ile sembolleştirmiştir. Biliyorsunuz Atatürk’e ‘Hangi yıl doğdunuz efendim?’ diye sorulduğunda, ‘Benim doğum günüm 23 Nisandır’ diye cevap veriyordu. Çünkü Atatürk, çocukların bu dünyada doğum kadar kutsal olduklarına inanıyordu ve bu coşkulu günü tüm dünya çocuklarına ortak doğum olarak hediye etmişti.

Sevgili veliler;

Ülkemiz ve dünya, çok zor günlerden geçmektedir. Göremediğimiz bir düşmanla savaşmaktayız. Çocuklarımızın, ailelerimizin, toplumumuzun ve ülkemizin sağlığını korumak için mücadele etmekteyiz. Bu mücadele çerçevesinde belki de tarihte ilk kez birbirimizi görmeden, bu şekilde 23 Nisan’ı kutluyoruz. Bu süreçte çocuklarımıza sahip çıktınız ve okulumuzun başlattığı uzaktan eğitimde, öğretmenlerimizle yaptığınız işbirliği takdire şayandır. Sizlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak, vatanı sevmek tam da böyle bir şeydir.

Değerli öğretmenlerimiz;

40 gündür gösterdiğiniz üstün çaba için, bu zor günlerde çocuklarımızı yalnız bırakmadığınız için ve de Montessori eğitimine devam ettiğiniz için gözlerinizden öpüyor ve teşekkür ediyorum.

Tüm dünya çocuklarına, özgür, eşit ve bağımsız olduklarını gösteren 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepinize kutlu olsun. “

https://www.facebook.com/GirneMontessoriOkulu/videos/226584081913426/

https://www.facebook.com/893691697378249/videos/551638622393518/

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar