Türkiye

Minyatür köy ilgi çekiyor 
Keskinoğlu Şirketler Grubu yetkilileri tarafından Merhum İsmail Keskinoğlu anısına Manisa Akhisar’da yapılan Ravika köyünün minyatürü bölgeye gelen ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.
Şirket yetkilileri,  köyün minyatürünü yaptırırken, bir zamanlar Osmanlı idaresinde olan ve şu an Yunanistan sınırında kalan köyün bütün unsurlarını göz önünde bulundurdu ve tasarımını bu düzene göre yaptırdı. Balkan mimarisi ile birlikte Anadolu mimarisindeki motifleri içinde yaşatan Ravika köyü, iki ayrı kültürün birbirine ne kadar yakın olduğunu da yansıtıyor.Dönemine uygun olarak yapıldı
100 bin metrekare arazi üzerine inşa edilen ve yapımına 2002 yılında başlanan Ravika köyü minyatürü, köyün tüm özellikleri göz önünde bulundurularak tasarlandı. Dönemine uygun malzemeler kullanılarak yapılan minyatür köy içinde köy meydanı, köy kahvesi, Drama Yağhanesi, köy muhtarlığı, berberi, konağı, ilkokulu, demircisi, değirmeni, bakkalı, camisi, nalbantı, marangozu, hayvan çiftlikleri ve müze bulunuyor.

Klasik otomobillerin yanı sıra kişisel eşyalar
Köyün müze bölümünde ise İsmail Keskinoğlu’na ait klasik otomobillerin yanı sıra 1900’lü yıllarda Keskinoğlu’nun kullandığı birçok eşya da sergileniyor. Ayrıca müzede 1853 yapımı makine de bulunuyor.

***

Başa dön tuşu