Bilim ve Teknoloji

Microsoft yeni Lumia’ları tanıttıMicrosoft, Windows Phone 8.1 ile yalnızca mobil işletim sistemini değil, cihazlara yaklaşımını da değiştirdi. Birbiri ardına tanıtılan yeni Lumia’ların her biri, Lumia 1020 ile yıldızı parlayan başarılı PureView kamera teknolojisi ile donatılmış ve fiyatları farklı bütçeleri hedefliyor.
Microsoft Mobile Cihazlar Satış Kurumsal Başkan Yardımcısı Chris Weber de şöyle söylüyor: “Bizim stratejimiz Microsoft’un sunduğu dijital iş ve yaşam deneyimlerinin en iyilerini bir araya getiren olağanüstü cihazlarla insanların telefonlarıyla daha fazla şey yapabilmesine olanak tanımak. Lumia 830, Lumia 735 ve Lumia 730, Microsoft’un Skype, Microsoft Office ve OneDrive gibi popüler servislerini tasarım ve görüntüleme açısından benzersiz Lumia yenilikleriyle birleştiriyor ve kullanıcılara erişilebilir fiyatlarla değer katan deneyimler sunuyor” şeklinde konuşuyor.Microsoft yeni telefonlarıyla birlikte, Lumia akıllı telefonlara ekstra özellikler ve yenilikler getiren Lumia Denim güncellemesini de tanıttı.

Hesaplı amiral gemisi: Lumia 830

Lumia 830, Lumia serisinin ve Microsoft servislerinin özelliklerini en iyi şekilde sunarken, cep yakmayan fiyat etiketiyle dikkat çekiyor. İnce ve hafif alüminyum bir gövdeye sahip olan telefon, kablosuz şarj özelliğine de sahip.

Gücünü Qualcomm Snapdragon 400 işlemciden alan Lumia 830, 5 inç boyutundaki ekranından HD (720p) görüntüler sunuyor. Telefon 1 GB bellek ile donatılmış ve 16 GB’lık depolama alanı microSD kart ile artırılabiliyor.

Lumia 830, Rich Recording teknolojisinin yanı sıra, Lumia telefonlarda bulunan gelmiş geçmiş en ince optik görüntü sabitleme sistemine ve ZEISS lense sahip 10 MP PureView kameraya sahip.

Microsoft’un Office Mobil isimli iş paketi önyüklü olarak gelen cihaz, Windows Phone 8.1'in en yeni güncellemesi Lumia Denim’i de içeriyor. Ayrıca, Lumia 830 alan herkes, Microsoft’un bulut depolama servisi OneDrive’dan 15 GB ücretsiz depolama alanına sahip oluyor.

Lumia 830'un ülkemize ne zaman ve nasıl bir fiyat etiketiyle geleceği açıklanmadı. Cihazın yurt dışı fiyatı ise 330 euro.

Başa dön tuşu