Metin Turunç, Ukraynalı rakibine hazırlanıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Metin Turunç, Ukraynalı rakibine hazırlanıyor

Hüseyin KÖPRÜLÜ-Salih Eşref ASOĞLU

Avrupa şampiyonluğu bulunan milli boksör Metin Turunç, Havadis Gazetesi ve Salih Eşref ile Spor Gündemi programına açıklamalarda bulundu. 1 Haziran’da Dünya Şampiyonluğu kemer mücadelesine çıkacak olan Metin Turunç “Demir Yumruk”, güne sabah koşusu ile başladığını söyleyerek gün içinde Rus hocası ile sabah-öğlen-akşam sıkı bir antrenman yaptığını belirtti.


Metin Turunç: “Ukraynalı rakibim ile 1 Haziran’da karşılaşacağım”

Boksa başlayalı 15 yıldan fazla olduğunu söyleyen Turunç, KKTC bayrağını taşımanın çok büyük bir gurur verdiğini ifade etti. Kadıköy Esenler’de 1 Haziran günü yapacağı müsabaka için kampa girdiğini belirten Metin Turunç şöyle devam etti: “Kemeri olan, 9 galibiyeti alıp 1 yenilgi gören Ukraynalı bir sporcu ile karşılaşacağım. Amacım 3. veya 4. rauntta işi bitirmek. Her zamanki gibi Mehter Marşı ile o salona girip galibiyet ile müsabakadan ayrılmak istiyorum. Sabah, öğlen, akşam antrenman yapıyorum. 114 kilodan 100 kiloya düştüm. Maç gününe kadar çalışmalarım daha da yoğun geçecek.”

 “Mehter Marşı ile maçlara çıkıyorum”

Sabah 6’da uyanıp güne başladığını söyleyen Turunç bir gününün nasıl geçtiğini açıkladı: “Sabah 6’da kalkıyorum ve koşuya başlıyorum. 10 kilometre koşuyorum. Sonrası dinlenme ve hafif bir kahvaltı. Gün içinde en az 3 kez hocam ile antrenman yapıyorum. Kilo almamak için diyet yapıyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. Çünkü 91 kiloda dövüşeceğim. “

“Hüseyin Amcaoğlu’na desteği için çok teşekkürler”

Spor Dairesi’nden henüz bir destek aşmadığını söyleyen Turunç şunları ifade etti: “Müsabakalara gidiş-gelişler konusunda maddi ve manevi destek veren Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu’na çok teşekkür ederim. Sağ olsun İsmail Mavideniz bize katkıda bulunuyor. İzzet Köle de hep yanımda ve destekçilerimden. Hüseyin Cahitoğlu da. Bu arada maça çıktığımda, antrenmanlarda şort veya kullandığım malzemelere sponsor alabilirim. Her zaman maça çıkarken KKTC ve TC bayraklı bornozumu giyiyorum. Cumhurbaşkanımızdan da destek bekliyoruz. ”

“Boks ülkemizde maalesef amatör olarak yapılmakta”

Ülke boksu hakkında da açıklamalarda bulunan Turunç son olarak şunları belirtti: “KKTC’de maalesef profesyonel boks yapılmamakta. Bu işi amatör olarak burada yapılmaktadır. Benim lisansım Türkiye’de olduğu için buradaki federasyon ile bir bağlantım yok ama KKTC adına da müsabakalara çıkıyorum tabi. Bundan da gurur duruyorum.”

(Fotoğraflar: Eşref ASOĞLU)

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar