Kıbrıs

Merkezi Cezaevi’ndeki personel sorunu çözüldü…


Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş yaptığı yazılı açıklamada, Merkezi Cezaevi’nde vardiya grupları arasında değiştirmelerden dolayı sorun yaşandığını, söz konusu sorunun bilgilerine getirilmesi üzerine, bugün önce Merkezi Cezaevi önünde eylem başlattıklarını bildirdi.
Özkardaş, daha sonra sorunla ilgili Cezaevi Müdürü ile toplantı yapıldığını; söz konusu toplantıda, grup değişikliklerinden vazgeçilmesi; yaz sonunda sendikalar, Kıbrıs Türk Gardiyanlar Birliği ile Cezaevi Müdürü’nün, bir program ve süre çerçevesinde grupların yeniden belirlenmesini karalaştırmak için biraraya gelmesi yönünde Cezaevi Müdürü ile uzlaşıya varıldığını belirtti.
İçişleri Bakanı ile Kamu-Sen ve Kıbrıs Türk Gardiyanlar Birliği’nin imzaladığı protokolde, sendika ve birliğin görüşlerinin de alınmasının belirtildiğini kaydeden Özkardaş, buna rağmen gruplardaki yer değiştirmeler konusunda kendilerinden görüş alınmadığını ifade etti.
Sürecin gelişimi hakkında da bilgi veren Özkardaş, bazı gardiyanların sendikayı arayarak protokolün delindiğini, daha bir gruba alışmadan başka gruplara dağıtıldıklarını ve bu sorunun çözülmesini talep ettiklerini anlattı.
Özkardaş, bunun üzerine bu sabah Merkezi Cezaevi’ne giderek gardiyanlarla birlikte “kapıya çıktıklarını”, durum değerlendirmesi yaptıklarını ve protokole sahip çıkmak adına sorun çözülene kadar da içeriye girmeme kararı aldıklarını kaydetti.
Kamu-Sen Başkanı Özkardaş, daha sonra Merkezi Cezaevi Müdürü ile varılan uzlaşı üzerine eylemin sonlandırıldığını ifade etti.Başa dön tuşu