Otomobil

Mercedes yeni A Sınıfı için 90.000 sipariş aldıKarşılaştırma yapıldığında, Avrupa’nın rekabetçi kompakt segmentinde A sınıfıyla yarışan yedinci nesil Volkswagen Golf hatchback 40.000’den fazla ön sipariş almıştı.
Stuttgart merkezli Mercedes’in İcra Kurulu Başkanı Çarşamba günü haftalık gazete Die Zeit’ta yayınlanan bir röportajda, şirketin bu yıl dünya çapındaki otomobil satışlarını geçen yılki 1,28 milyon adetlik rekor satışa göre yüzde 5 yükselteceğini söyledi.Zetsche Mercedes’in 2020 itibariyle Mercedes ve Smart araçların teslimatını iki katına, yani yaklaşık 2,6 milyon adede çıkarmayı, ayrıca BMW ve Audi gibi rakiplerini geride bırakarak lüks araç satışlarında yeniden birinciliğe çıkmayı hedeflediğini söyledi.
 

Zetsche Mercedes’in ana şirketi Daimler’in “şu an için kimseyi işten çıkarmayı planlamadığını”, ama 2014’ün sonuna kadar Mercedes’in masraflarını 2 milyar avro (4,6 milyar lira) kısmayı amaçladığını söyledi.

Daimler geçen ay bu yılki kazancının tahmin edilenden 1 milyar avro (2,3 milyar lira) az gerçekleşeceği ve kâr oranının gelecek yıl da iyileşmeyeceği uyarısında bulunmuştu.

Başa dön tuşu